J-effect
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Ce face ca un anime sa fie important pentru tine?

+3
mih
Tourniquet
daniela
7 participan?i

In jos

Ce face ca un anime sa fie important pentru tine? Empty Ce face ca un anime sa fie important pentru tine?

Mesaj Scris de daniela Mier Apr 23, 2008 8:09 am

Pentru mine un anime e foarte important pt ca e o lume in acre poti evada si in care te regasesti... totul e asa de plictisitor in lumea asta incat trebuie sa gasesti un univers alternativ. ala e 'anime'. prin ele iti sunt transmise multe sentimente.. ma refer la faptul ca, cine a vazut al doilea film inuyasha, la partea cu sarutul, care nu a ramas: affraid sau acre nu a plans cand iubitul uneia murea si ei se iubeau mult? sunt ca si cartile.doar ca au ilustratii.^^

pentru voi...dc e important un anime?
daniela
daniela
V.I.P
V.I.P

feminin
Numarul mesajelor : 2384
Varsta : 31
Localizare : Iasi
Stare de spirit : monkey-maddness XD
Inscriere : 01/01/2008

Sus In jos

Ce face ca un anime sa fie important pentru tine? Empty Re: Ce face ca un anime sa fie important pentru tine?

Mesaj Scris de Tourniquet Vin Apr 25, 2008 3:30 pm

since rnu mam gandit inca la asta...dar sa vad....in primul rand sa vad de ce iomi plac anime-urile... poi sunt "o lume" total de monotoneala asta de aici..asta ar fi un motiv... al doilea ...hmm... poi cred ca simplul fapt ca eu,cum am o imaginatie "bogata" ma mai inspir din animeuri...si chiar ma intrebase cineva"de ce desenezi numai persoanje anime??" la kre am zis "pentru ca imi plac..." si asa e..imi plac asa cum sunt ele realizate...sincer nu stiu de ce imi plac..am zis,doar asa... acum.... LIFE...

oricum...ele au un loc important la mine ^^
Tourniquet
Tourniquet
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 1534
Varsta : 31
Localizare : Adjud
Stare de spirit : mai conteaza??
Inscriere : 02/02/2008

http://darkicewolf.piczo.com

Sus In jos

Ce face ca un anime sa fie important pentru tine? Empty Re: Ce face ca un anime sa fie important pentru tine?

Mesaj Scris de mih Mier Mai 07, 2008 6:33 pm

wow ^^. ca la m-chan.
de multe ori apelez la un anime bun[adica un anime in care treburile au logica si se poate spune ca regasesc o parte din etapele vietii mele O_o] ca sa scap din viata cotidiana.animeul trebuie sa aiba ceva special...un fel de *vino incoa*. ^^'
ca de exemplu nana...sau naruto...sau parakiss. sau multe altele. asa cand le enumar par sa fie "anime de baza" pe care mai toti le-au vazut. insa au o semnificatie speciala. in momentul cand vizionam episoadele ma ajutau sa imi creez un *ceva* ce ma facea sa evadez dintr-o stare.-___-

oricum...fiecare anime pe care l-am vazut mi-a creat o impresie...mai mult sau mai putin. iar cele care le-am dus pana la ultimu ep inseamna ca s-au potrivit explicatiei de mai sus ^^
mih
mih
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1168
Varsta : 31
Localizare : Yakuza
Stare de spirit : exista?
Respectarea regulilor : Ce face ca un anime sa fie important pentru tine? 111010
Inscriere : 03/02/2008

http://pakemono-chan.deviantart.com

Sus In jos

Ce face ca un anime sa fie important pentru tine? Empty Re: Ce face ca un anime sa fie important pentru tine?

Mesaj Scris de EvilCatMitzy Sam Mai 17, 2008 7:59 pm

un anime sa fie important pentru mine
pai...cand ma uit la un anime trebuie sa-mi inspire ceva...un sentiment anything...sa simt ceva knd ma uit la animeul respectiv
imi plac chestiile deep...tocmai de-aia imi plac Death Note, Loveless, Angel Sanctuary...mi se par niste animeuri foarte reushite shi merita tot respectul
chiar te fac sa simti ceva, sa plangi, sa razi...mai ales daca ai trait acele sentimente...imi place sa ma pierd in lumea creata de acel anime...
EvilCatMitzy
EvilCatMitzy
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 33
Localizare : Bucharest
Inscriere : 06/04/2008

http://www.deadlygorgeousart.cabanova.ro/

Sus In jos

Ce face ca un anime sa fie important pentru tine? Empty Re: Ce face ca un anime sa fie important pentru tine?

Mesaj Scris de Myu~ai Mier Mai 28, 2008 8:47 am

Cred k povestea.In primul rand trebuie sa fie ceva interesant care sa iasa in evidenta si nu sa existe alte sute de anime-uri care sa semene cu el.In al doilea rand personajele.Acestea ar trebui sa aiba un caracter aparte,special,nu sa fie idioate si stupide k atunci ma enerveaza.Pe langa asta probabil k ar fi si grafica animeului.De obicei nu ma uit la animeuri ca Lovely complex sau Honey & Clover ptr k pur si simplu nu-mi place cum sunt desenate personajele.Stiu k pare o idiotenie dar pur si simplu asa sunt eu ^^
Si nu in ultimul rand ar fi mesajul pe care-l transmit.Daca acesta nu are nici o logica atunci nu-si are rostul animeul .
Myu~ai
Myu~ai
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 32
Localizare : In a tragedy
Stare de spirit : who the hell cares?
Inscriere : 06/02/2008

Sus In jos

Ce face ca un anime sa fie important pentru tine? Empty Re: Ce face ca un anime sa fie important pentru tine?

Mesaj Scris de Ana-Anibas Dum Iun 08, 2008 2:45 pm

pai....sunt, cum spunea d-chan. un univers paralel...un loc unde imi pot imagina cum ar fi sa fie ca in animeul cutare...
atunci cand vad un anime simt nevoia sa desenez personajele, sau sa creeze eu alte personaje plecand de la cele de baza...
sunt si un remediu pentru zilele mohorate si fara sens...
Ana-Anibas
Ana-Anibas
Membru avansat
Membru avansat

feminin
Numarul mesajelor : 752
Varsta : 32
Localizare : Iasi
Stare de spirit : >_< ^_^ *~* @_@ O_o X_X o.O
Inscriere : 11/01/2008

Sus In jos

Ce face ca un anime sa fie important pentru tine? Empty Re: Ce face ca un anime sa fie important pentru tine?

Mesaj Scris de RosettaPrincessFire Vin Feb 04, 2011 12:46 am

Pentru mine un anime este ca imi da multe sentimente cand ma uit la el + ca nu am multi prieteni si sunt singura la parinti cand mauit la un anime parca sunt ca si intrata in el iar personajele din animeul respectiv imi devin repede prieteni de nedespartit. Very Happy
RosettaPrincessFire
RosettaPrincessFire
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 9
Varsta : 27
Inscriere : 03/02/2011

Sus In jos

Ce face ca un anime sa fie important pentru tine? Empty Re: Ce face ca un anime sa fie important pentru tine?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum