J-effect
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Anime-ul propriu

4 participan?i

In jos

Anime-ul propriu Empty Anime-ul propriu

Mesaj Scris de daniela Mier Apr 23, 2008 8:18 am

Daca ati putea face/realiza un anime, cum s-ar numi si ce tema ar aborda?Descrie-ti subiectul.

let's..think... nu stiu ce nume i-as da, dar imi plac in egneral anime-urile putin perverse si haioase cu multa actiune si putin mai normale fara prea mult Sci-Fi. scratch think, think, think...cred ca ar fi la fel ca cel de la fanficul facut de mn... o tipa care a descoperit o harta cu ajutorul careia poate calatori oricunde.. si intalneste tot felul de personaje si... well, tb sa aiba un pic de 'love-love'... ^^ iar in ceea ce priveste grafica, mi-ar place sa fie ceva e genul:
Anime-ul propriu Yummi_10
ma rog.. prea complicat.. ma mai gandesc la nume.
daniela
daniela
V.I.P
V.I.P

feminin
Numarul mesajelor : 2384
Varsta : 31
Localizare : Iasi
Stare de spirit : monkey-maddness XD
Inscriere : 01/01/2008

Sus In jos

Anime-ul propriu Empty Re: Anime-ul propriu

Mesaj Scris de Tourniquet Vin Apr 25, 2008 3:32 pm

frumos dany^^

eu.....la fel ca tine..as vrea ceva realist.....ceva exact cum e "povestea mea"de la fan fiction... e ceva real..pe jumate Razz

hmm..grafica..?? sa vedem..ceva in genu de la Blood+ nimic mai mult si nici mai putin :d ^^
Tourniquet
Tourniquet
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 1534
Varsta : 31
Localizare : Adjud
Stare de spirit : mai conteaza??
Inscriere : 02/02/2008

http://darkicewolf.piczo.com

Sus In jos

Anime-ul propriu Empty Re: Anime-ul propriu

Mesaj Scris de mih Dum Mai 11, 2008 9:54 pm

^^. well avand in vedere ca atunci cand o sa fiu mare nadajduiesc sa fac anime...sau macar manga O_o...trebuie sa am o vaga idee depre prima mea incercare de anime/manga....si ete ca habar nam O____O. [procesez acuma.]

hmm...poi, ca si la voi..ar fi ceva despre viata, cu sentimente combinate: cand razi cand plangi ^^. cel mai probabil as avea ca protagonista o tipa[imi plac manga-urile shoujo.]
m-am gandit si la grafica...ar fi ceva in gen lovely complex sau bokura ga ita. sau nuj O_O
oricum, revenind la anime ...ar fi o drama, muzical si slice of life. asta cuprinde si putin de romance[NU PREA MULT] .

ma gandeam recent sa incep un fic despre o tipa designer de moda si uite ca ar pica bine ca anime. in fine, mi-ar placea ca prin imaginea de ansamblu a episoadelor sa reflectez eu insami la anumite momente dificile din viata O_O. ceva de gen: intr-un moment stralucesti ca o stea, esti in mijlocul tuturor.apoi brusc te uita toti, si iar incepi sa te zbati ca sa o iei de la capat. dar nu chiar atat de static. si sfarsitul sa socheze total. Oo. cu totii uram animeurile in care stii deja ce se intampla ^^'
nu sa moara personajul. dar...sa se intample ceva care sa spuna stop. sau...to be continueted[desi nu va fi niciodata ^^']
yeah...suna aiurea ^^''''''
well...am gasit o poza..ceva in gen sa arate personajul principal.ma rog...
Anime-ul propriu Anime_10

si daca nu asta sa fie ideea...atunci ceva din yaoi+shouta ^^''
mih
mih
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1168
Varsta : 31
Localizare : Yakuza
Stare de spirit : exista?
Respectarea regulilor : Anime-ul propriu 111010
Inscriere : 03/02/2008

http://pakemono-chan.deviantart.com

Sus In jos

Anime-ul propriu Empty Re: Anime-ul propriu

Mesaj Scris de RosettaPrincessFire Vin Feb 04, 2011 12:40 am

Animeul care mi-ar placea sa il creiez ar fi frumos sa aiba multa iubire,mister si personaje din diferite tari iar grafica as imprumuta un pic din Sailor Moon si un pic din Bakugan. Iar numele ar fi "Printesele elementelor" sau ceva in genu si unul din personajul principalAnime-ul propriu Anime_elyyy
RosettaPrincessFire
RosettaPrincessFire
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 9
Varsta : 27
Inscriere : 03/02/2011

Sus In jos

Anime-ul propriu Empty Re: Anime-ul propriu

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum