J-effect
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

ce invatam din anime..

3 participan?i

In jos

ce invatam din anime.. Empty ce invatam din anime..

Mesaj Scris de magicb Sam Iun 07, 2008 4:39 pm

Pe langa japoneza, presupun ca invatati cate ceva din anime-uri.
de exemplu, eu azi am invatat ca atunci cand vreau sa iau o decizie trebuie sa ma razgandesc la urmarile ei...si ca nu are rost sa ma gandesc acum ce ar fi fost daca as fi facut nu stiu ce acum nu stiu cat timp

voi?
magicb
magicb
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 609
Varsta : 36
Localizare : miau
Stare de spirit : vreau sa dorm :|
Inscriere : 03/02/2008

http://magicb-diary.blogspot.com

Sus In jos

ce invatam din anime.. Empty Re: ce invatam din anime..

Mesaj Scris de Akaete Sam Iun 07, 2008 5:04 pm

Limba japoneza si faptul ca muzica japoneza e buna Neutral ...dintre lucrurile generale:limba,cultura,traditiile japoneze(unele)...mai in scurt,chestii...
Si,desigur,faptul ca animatia japooneza e muult,muuult,dar muuuult mai buna ca cea americana...
Daca cinstit nu ma uit la animeuri de prea mult timp(devreo 4 ani abia,so...),dar totusi ma stradui sa invat din fiecare cate ceva...Din Gravitation,spre exemplu,am descoperit ca dragostea intre aceleasi sexe exista...pentru ca inainte acsa ma uit la Gravitation,mi se parea ceva gretzos,rusinos,lipsit de sens Neutral acum nu am nimic impotriva acestor relatii,ba chiar le bag in cap celora care sunt de ce nu trebuie sa fii...
Etou...am invatat muuulte,muuulte lucruri pe care acum nu mi le prea aduc aminte,dar stiu insa ca sunt tone...La urma urmei,am crescut pe baza lor...m-au maturizat(cinstit),si m-au facut sa realizez multe.Animes are good things Very Happy
Akaete
Akaete
Membru avansat
Membru avansat

feminin
Numarul mesajelor : 601
Varsta : 35
Localizare : World of Dark Angels
Stare de spirit : depressed
Inscriere : 25/02/2008

Sus In jos

ce invatam din anime.. Empty Re: ce invatam din anime..

Mesaj Scris de daniela Sam Iul 26, 2008 6:00 pm

neah.. eu nu prea am ce sa invat din anime.. nici macar japoneza... o invat singura din carti. nu prea am ce sa invat din anime&manga&filme caci povestile alea nu au legatura cu viata mea + ca nu sunt reale si nu ar trebui sa ma bazez pe ele. da, bn, unele sunt lacrimogne si vor sa transmita ca trebuie sa ai speranta si sa lupti (cum e aia cu kaleido sau filmul pe care la-m avzut acum o ora si ceva) dar yeah, astea mai noi cu roboti si sange and stuff nu prea imi transmit nimic. acum cateva zile vazusem niste baieti ( de vreo 8-13 ani pe care ii cunosc) si imitau stilurile de lupta din anime. apoi au inceput sa se bata and all. ceea ce au invatat ei e sa se maimutareasca si sa fie imaturi si sa fie cat mai violenti. ceea ce nu e asa de bun. asa ca nu prea ai ce sa inveti din ele. le urmaresti din diverse motive dar in mod sigur nu inveti ceva util uitandu-te la death note, bool +, xxxholic (parca) si asa mai departe. parerea mea (scz daca i-am jignit pe fanii acestor anime-uri)
daniela
daniela
V.I.P
V.I.P

feminin
Numarul mesajelor : 2384
Varsta : 31
Localizare : Iasi
Stare de spirit : monkey-maddness XD
Inscriere : 01/01/2008

Sus In jos

ce invatam din anime.. Empty Re: ce invatam din anime..

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum