J-effect
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

rezumat

2 participan?i

In jos

rezumat Empty rezumat

Mesaj Scris de mih Dum Mai 25, 2008 4:58 am

se poate considera ca face parte din multele animeuri random cu o regie banala si des utilizata prezentand evenimente din viata unei tipe care din motive personale alege sa poarte haine baietesti la scoala.
dar nu e asa ^^. cel putin mie mi-a placut mult si a ras non-stop ^^.

Comedie romantica,slice of life si maybe a little drama...OHHC te face sa traiesti odata cu personajele, fiecare conturata si unica, cu propriile ticuri si caracteristici. Intr-un colegiu[parca] realizat de si pentru elitele sociale, o eleva cu situatie speciala, adusa acolo datorita rezultatelor extraordinare la vechea scoala, alege sa intre in anonimat, si astfel, nepermitandu-si material sa poarte o uniforma sofisticata...[sau pt ca nu le suporta...cel putin...rochiile alea galbene la fete Suspect...] adopta haine mai nerd...si parand in ochii tuturor...un tip O_O.
in primul episod, Fujioka Haruhi[sper sa nu fi grejit numele de familie] cauta un loc accesibil unde sa citeasca...pt ca biblioteca era aglomerata si zgomotoasa...[din amintiri]. ajunge la fostul club de muzica si ramane scocata sa alfe ca acolo era asezat Host Club-ul...normal..se produce o neintelegere...membrii clubului considerandu-L gay affraid ....dupa multa presiune si NU-uri...haruhi sparge o vaza in valoare de 8.000.000 de yeni... si nepermitandu-si sa plateasca devine "cainele clubului".
pana la urma Tamaki[asa zis si regele~cel mai cautat si solicitat membru] descopera in el un adevarat membru al host clubului si ii ofera o uniforma ca sa isi faca slujba..properly. in finalul episodului, dintr-o pura greseala[tamaki trage draperia la cabina de schimb inainte de vreme] ei afla ca Haruhi e fata O_O.

personal, sustin cu tarie cuplul hikaru-haruhi[hikaru e unul dintre gemeni]...desi vad ca majoritatea fanilor prefera tamaki-haruhi ^^'. in orice caz..intr-un episod...datorita lui kaoru [celalalt geaman] haruhi are primul ei date cu hikaru...care se dovedeste foarte agitat in stuatia aia si uita toate manierele invatate la host club^^'->tamaki gelos Twisted Evil

multe scene haioase si actiune continua ce te tine cu sufletul la gura:3.
daca ai chef sa razi iti recomand OHHC. enjoy^^
mih
mih
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1168
Varsta : 31
Localizare : Yakuza
Stare de spirit : exista?
Respectarea regulilor : rezumat 111010
Inscriere : 03/02/2008

http://pakemono-chan.deviantart.com

Sus In jos

rezumat Empty Re: rezumat

Mesaj Scris de magicb Mar Mai 27, 2008 7:55 pm

Am vazut doar doua episoade si nu prea imi pot da cu parerea.
Sunt chiar foarte funny, iar preferatii mei sunt gemenii (imi amintesc intr-un fel de Fred si George din Hp) .
Cred ca ma voi mai uita Smile
magicb
magicb
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 609
Varsta : 36
Localizare : miau
Stare de spirit : vreau sa dorm :|
Inscriere : 03/02/2008

http://magicb-diary.blogspot.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum