J-effect
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

rezumat

In jos

rezumat Empty rezumat

Mesaj Scris de mih Vin Mai 23, 2008 10:24 pm

Cred ca e unul din cele mai captivante serii anime pe care le-am vazut pana acum[48 la ultima numarare], daca nu cel mai. Grafica e geniala. No comment. Imi plac foarte mult cum sunt realizate caracterele, atat ca personalitate cat si ca tehnica de desen ^^.
hm..Actiunea se desfasoara pe 2 planuri...Japonia moderna de astazi si Japonia traditionala reflectata in clanul Kuhoin. Portagonistul masculin, Kurenai Shinkuro este un adolescent de 15 ani[parca...], ai carui parinti au fost ucisi in urma detonarii unui avion. Copilul shinkuro a trait o adevatara drama, ramanand blocat intre ramasite umane si bagaje, si cu cadavrul mamei atarnand in fata lui. Shocked. Apoi, a fost salvat de o femeie si grupul ei de detectivi[cred] Benika-san. Tipa a constituit o adevarata sursa de inspiratie pt el si a inceput sa invete arte martiale la colega lui[mai tarziu] Yuuno-san. Tipul lucreaza pt Benika-san ca moderator de dispute sau ceva de genul asta O_O'''. ma rog. cert e ca Benika lucreaza ca sa apere copii. Si il trimite pe Shinkuro sa discute si cand e nevoie sa se bata O_O. Iar ele nuj ce naiba are...ii iese din drreapta o chestie ca o sabie sin os. O.o
Mai e si protagonista feminina, care apartine laturii severe japoneze, unde casatoriile se decid la nastere si jocul e facut de cei de sus. Kuhoin Murasaki, in varsta de 7 ani [ Suspect ], este adusa in grija lui Shinkuro, care desi traieste intr-o camera inchiriata dintr-o casa in care mai stau 2 tipe[yumie...cred ..e o tipa dark genu de wicked woman care se intalneste cu mai multi barbati in acelasi timp si tamaki, tipa sportiva~gen irma lair...care invarte tipii pe degete la universitate]. Tipele o invata o groaza de lucruri, dar si Shinkuro. ^^ ajunge sa creada ca el e lolicon pt ea. O____O si merg sa faca baie la un "daia" comun[nuj termenu] si el o spala pe ea si etc Arrow

dar Murasaki-chan porvine din clanul Kuhoin...si in general femeile Kuhoin sunt abatute de soarta ...si avand in vedere ca "asta mica" nu e fiica cui trebuie...mama ei aia noua ii face zile fripte...fara ca Murasaki sa stie ca de fapt nu e mama ei...tipa aia o bate pe mama adev si intr-un final aia se sinucide....Murasaki intra in pericol...si cu ajutorul tatalui ei e luata de Benika si dusa in grija lui Shinkuro....
Trec prin multe...am facut cam spoiler....dar altfel stiu ca nu se uita nimeni...[exista multe anime interesante si daia]....si poate fi considerat thriller ^^

enjoy hug


pana in prezent sunt numai 7 ep:ep-kurenai
mih
mih
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1168
Varsta : 31
Localizare : Yakuza
Stare de spirit : exista?
Respectarea regulilor : rezumat 111010
Inscriere : 03/02/2008

http://pakemono-chan.deviantart.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum