J-effect
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

June's anime~Kure-nai

4 participan?i

In jos

June's anime~Kure-nai Empty June's anime~Kure-nai

Mesaj Scris de mih Vin Mai 23, 2008 10:50 pm

Aici aveti rezumatul si site-ul pe care il puteti urmari^^

well then.
avand in vedere ca aici ne vom scrie fiecare opinia in raport cu animeul mai sus numit Suspect , o sa incp eu.
Momentan nu exista decat 7 ep. Dar actiunea este atat de plina de replici ca te lasa aja: affraid ...Murasaki are o guraa...... Shocked. dar imi place de ea ^^. la inceput se poarta ca sefa la tot..apoi invata ce e aia "kind" si foloseste ce a invatat cat a stat in clanul Kuhoin. Fooseste formule complicate de adresare cand doreste ceva sau isi cere scuze O.o. impresionant din partea ei wow .

shinkuro...hm...e tipu care pare ca e ce nu e. O_O
Desi are ochii nevinovati si mereu e tipul care zambeste oarecum umil....in realitate devine un monstru cand se bate O___O....si cand Murasaki e in pericol.

Anime-ul in sine m-a impresionat ^^. merita sa il urmariti. astept parerile voastre.
inca odata linku' okkaa..y.. episoade
mih
mih
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1168
Varsta : 31
Localizare : Yakuza
Stare de spirit : exista?
Respectarea regulilor : June's anime~Kure-nai 111010
Inscriere : 03/02/2008

http://pakemono-chan.deviantart.com

Sus In jos

June's anime~Kure-nai Empty Re: June's anime~Kure-nai

Mesaj Scris de Namiko Sam Mai 24, 2008 4:19 pm

hm...am vazut si eu primul episod aseara...vad ca tu deja le-ai vazut pe astea sapte,o sa incerc sa te prind din urma.
mi-a placut foarte mult de Murasaki,e chiar simpatica ...mai ales cand face pe sefa cu Shinkuro(asa il mai chema pe Kurenai,parca... Suspect corecteaza-ma daca gresesc )

M-ai facut curioasa dupa cat ai laudat acest anime si am degand sa continui sa il urmaresc.
Mersi si pentru rezumat.
Namiko
Namiko
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 601
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Respectarea regulilor : June's anime~Kure-nai 111010
Inscriere : 27/12/2007

https://j-effect.forumgratuit.ro

Sus In jos

June's anime~Kure-nai Empty Re: June's anime~Kure-nai

Mesaj Scris de aiko-chan Dum Mai 25, 2008 8:07 pm

si eo ma bag...^^'pare dragutza ideea...deeci ai chan a vazut primu episod acum 3 zile...dar nu am postat ca am fost nevoita sa ies...in fine,imi place mult d murasaki...si qm l-a abordat p tip...kre are grija d ea,shinkuro park^^'trebuie sa vad mai multe episoade sa imi fac o parere generala.Dar mi-a trezit interesu si la ce zicemih pe acolo pare sa fie dragutz...si mihu nu are gusturi rele la anime.asa ca o sa continui si eo sa vad...cand am timp o.O...o dah,place murasaki cel mai mult...
avatar
aiko-chan
Membru
Membru

feminin
Numarul mesajelor : 155
Varsta : 30
Stare de spirit : happy
Inscriere : 26/03/2008

Sus In jos

June's anime~Kure-nai Empty Re: June's anime~Kure-nai

Mesaj Scris de Namiko Lun Mai 26, 2008 1:19 pm

mih vezi ca a aparut episodul opt
am reusit sa vad si eu in sfarsit al doilea episod ^.^ m-a impresionat grafica a acestui anime,este chiar foarte buna si vad ca ai avut dreptate,chiar merita vazut
Se pare ca acum se inteleg mult mai bine cei doi,iar Murasaki e draguta foc si ii plac pisicile ^.^ Mi-a placut reactia ei cand a deschis usa si a vazut-o pe Yamie,sau cand a intrebat-o daca e vrajitoare,a fost simpatica.
hm....nici eu nu prea am timp,dar o sa incerc sa vad zilnic cate un episod.
Namiko
Namiko
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 601
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Respectarea regulilor : June's anime~Kure-nai 111010
Inscriere : 27/12/2007

https://j-effect.forumgratuit.ro

Sus In jos

June's anime~Kure-nai Empty Re: June's anime~Kure-nai

Mesaj Scris de magicb Mier Mai 28, 2008 7:20 pm

In sfarsit am avut si u timp sa vad primul episod.
Openingu si endingu ma enerveaza...nu imi place, insa anime-ul e nice, in special grafica
povestea nu am inteles-o prea bine, ia rprima data faza cu mana lu tipu ala (kurenai...) m-a speriat kaos
shinkuro kurenai mi se pare cam idiot...adica nu stiu,d estul de idiot...:-? nu stiu de ce, asta imi vine incap cand il vad
pustoaica aia mica imi place, e rautacioasa si se crede superioara si e tare rau de tot ..mi-a palcut cand plangeam l-a sfarsit si zicea "eu sunt Kuhoin Murasaki" si repeta intr-una si zicea ca nu ii frica sa fie singura sau ceva de genu
tipa cu paru cret care fumeaza 9aia mare care ii zice ce sa faca lui kurenai) imi place
tipa aia care se lupta (nu le stiu numele..desi cred ca asta incepe cu Y) seamana cu haji (din Blood+) si la codita, si la comportament si la cum se bate...doar ca ea e fata
imi place si tipa cu calculatorul care cauta informatii pentru kurenai
aa...mi se pare ca murasaki seamana la freaza cu enma ai (jigoku shoujo)

imi place anime-ul...insa ma enerveaza ca sunt prea multe tipe blobs (creata, kiddu, haji girl, tipa cu schelete, aia cu calculatorul, tipa in trening care se dadea la kurenai, mama lui murasaki, tipa aia de la scoala...)
magicb
magicb
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 609
Varsta : 36
Localizare : miau
Stare de spirit : vreau sa dorm :|
Inscriere : 03/02/2008

http://magicb-diary.blogspot.com

Sus In jos

June's anime~Kure-nai Empty Re: June's anime~Kure-nai

Mesaj Scris de aiko-chan Dum Iul 06, 2008 8:45 pm

pff...ce chestie...se pare k s-a cam inkis veohul in romania...
avatar
aiko-chan
Membru
Membru

feminin
Numarul mesajelor : 155
Varsta : 30
Stare de spirit : happy
Inscriere : 26/03/2008

Sus In jos

June's anime~Kure-nai Empty Re: June's anime~Kure-nai

Mesaj Scris de mih Dum Iul 06, 2008 11:53 pm

geez...exista si alte situri.
tocmai mi-a dat magicb site: http://aisuru.org/community/index.php?option=com_seyret&Itemid=53&catid=14
mai puteti incerca si youtube, imeem, megavideo, crunychroll[sau ceva de genu'].
se pare ca vor fi in total 13 episoade in kure-nai :3. momentan au fost lansate numai 11. actiunea devine din ce in ce mai interesanta Very Happy
ps: doar pt ca atmosfera e moarta pe aici, nu inseamna ca au expirat regulile...so people..spamuu'... Rolling Eyes
mih
mih
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1168
Varsta : 31
Localizare : Yakuza
Stare de spirit : exista?
Respectarea regulilor : June's anime~Kure-nai 111010
Inscriere : 03/02/2008

http://pakemono-chan.deviantart.com

Sus In jos

June's anime~Kure-nai Empty Re: June's anime~Kure-nai

Mesaj Scris de magicb Mier Iul 09, 2008 12:31 pm

sunt 12 episoade :3 si sunt toate
eu le-am vazut, dar nu va spun ca o sa ma bata lumea ca fac spoiler ^^'

June's anime~Kure-nai 51a23410

Opening Theme:
"Love Jump" by Minami Kuribayashi
Ending Theme:
#1: "Crossing Day" by Ryoko Shintani (eps 1-7)
#2: "Tenohira no Taiyou" by Ryoko Shintani (eps 8-11)

Etou...mie mi-a placut anime-ul, dar nu e ceva special
Twisted Evil

Personajele nu mi s-au parut destul de complexe. Mi-a placut in schimb toata faza cu Kuhoin si metodele lor de reproducere (nu va ganditi la cine stie ce......). Un alt anime cu final fericit - nu am nimic cu finalurile fericite, decta cu cele evidente - dar a fost bine realizat ^3^

ps (me must be oftopik) : care e anime-ul pt iulie?
magicb
magicb
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 609
Varsta : 36
Localizare : miau
Stare de spirit : vreau sa dorm :|
Inscriere : 03/02/2008

http://magicb-diary.blogspot.com

Sus In jos

June's anime~Kure-nai Empty Re: June's anime~Kure-nai

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum