J-effect
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Cele mai controversate animeuri&manga

3 participan?i

In jos

Cele mai controversate animeuri&manga Empty Cele mai controversate animeuri&manga

Mesaj Scris de daniela Mier Apr 23, 2008 8:11 am

Va plac animeurile controversate?Aici ma refer la animeuri care trateaza probleme si subiecte referitoare la sinucidere,violuri,crime, pedofilie,incest, etc.Care credeti ca sunt cele mai controversate?

Scrieti si cateva propozitii despre ele...

Astept pareri.Sunt foarte interesata de subiect asa ca astept cu nerabdare pareri.

cred ca unul e death note... sau un anime, auzisem de unul anul trecut care tb sa apara.. era despre 5 cei mai cunoscuti infractori care urmau sa fie omorati de altul si mai...si park 2 ramaneau in viata. nu stiu.. tb sa il citesc.
daniela
daniela
V.I.P
V.I.P

feminin
Numarul mesajelor : 2384
Varsta : 32
Localizare : Iasi
Stare de spirit : monkey-maddness XD
Inscriere : 01/01/2008

Sus In jos

Cele mai controversate animeuri&manga Empty Re: Cele mai controversate animeuri&manga

Mesaj Scris de Myu~ai Mier Mai 28, 2008 8:52 am

Cred k cel mai controversata anime ever ar fi Angel Sanctuary.Asta se poate deduce f usor datorita faptului k a fost interzis,ca sa zic asa,datorita anumitor lucruri care se petrec in anime,unul dintre ele ar fi tradarea ingerilor si macelul din Rai. o.O Plus relatia frate si sora,care este un incest ^^ Oricum chiar si fara aceste scene animeul ramane ceva greu de deslusit iar dak pierzi ceva din el,nu mai intelegi absolut nimic.
Myu~ai
Myu~ai
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 32
Localizare : In a tragedy
Stare de spirit : who the hell cares?
Inscriere : 06/02/2008

Sus In jos

Cele mai controversate animeuri&manga Empty Re: Cele mai controversate animeuri&manga

Mesaj Scris de magicb Mier Mai 28, 2008 6:04 pm

etou...cred ca stiu un manga... "Bitter Virgin". E vorba de uun tanar care se indragosteste de o colega de-a lui, despre care v-a afla ca a fost abuzata sexual chiar de tatal ei vitreg, si asta s-a intamplat de doua ori...ramanand insarcinata. Prima data a avortat copilul, iar a doua oara l-a dat spre adoptie.
Imi place ca manga-ul se axeaza pe nu stiu cum sa ma exprim...felul in care Suwa-kun (tipul) incearca sa nu ii spuna tipei ca stie si sa o faca sa aiba incredere in el Smile (tipa e speriata de barbati..cred ca se intelege de ce).
magicb
magicb
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 609
Varsta : 36
Localizare : miau
Stare de spirit : vreau sa dorm :|
Inscriere : 03/02/2008

http://magicb-diary.blogspot.com

Sus In jos

Cele mai controversate animeuri&manga Empty Re: Cele mai controversate animeuri&manga

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum