J-effect
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Ce personaj din anime ati dori sa fiti?

+3
EvilCatMitzy
mih
daniela
7 participan?i

In jos

Ce personaj din anime ati dori sa fiti? Empty Ce personaj din anime ati dori sa fiti?

Mesaj Scris de daniela Mier Apr 23, 2008 7:58 am

Sincer, nu prea stiu...^^ cred ac un personaj care seamana cel mai bine cu personalitatea mea, gen...haruhi (fie din OHSC sau din 'the melancholy of haruhi nu-stiu-eu-cum' sau risa din Love Com... dar nu cred ca as vrea sa fiu vre-un personaj dintr-un anime. ^^

voi?
daniela
daniela
V.I.P
V.I.P

feminin
Numarul mesajelor : 2384
Varsta : 31
Localizare : Iasi
Stare de spirit : monkey-maddness XD
Inscriere : 01/01/2008

Sus In jos

Ce personaj din anime ati dori sa fiti? Empty Re: Ce personaj din anime ati dori sa fiti?

Mesaj Scris de mih Joi Apr 24, 2008 4:57 pm

well well....poi am multe de zis aici..btw dani-chan e o idee super...de mult vroiam sa ma expruim undeva:)

deci probabil primul personaj in care m-am regasit vreodata e Sakura Haruno...pt ca: copilaria a fost the same, am avut numai o prietena, si aia falsa, singurul motiv pt care m-a tinut pe langa ea a fost ca sa iasa ea in evidenta. ma simteam de multe ori aiurea si acum inca mai am complexu de inferioritate O__O. mai tarziu, ne-am zis pa una la alta. s-a indepartat de mine pe motivu ca sunt prea mica si proasta sa se joace cu mine. ma rog...la ultima parte era mai mult o invidie a ei, spunand ca in clasele mici si ea avea rezultate bune. eh...ca sa nu ma abat de la subiect...
in clasa 1...m-am love de un coleg...care normal ca avea aspiratii mai inalte, io fiind aia pitica si grasa. si uite asa .....am ajuns in clasa a8a. acum m-am skimbat ...si ca si sakura mi-am infranat anumite kestii fata de tipu ala...ce naiba ...8 ani de zile...ma rog..in a6a s-a cam dus.
de atunci am inceput sa ma schimb,.....a trecut vremea...si facand o balanta sunt mai stabila emotional ca inainte....
asa cum si sakura era bataia de joc a tuturor fetelor si ....cam asa si eu.
si acum am castigat o lupta interioara. m-am impacat cu mine[cam 65%].

apoi ar mai fi hachi din nana...ma port ca un cutzu' uneori :-L si ma cam ia valu rapid. si sometimes sunt un crybaby:-L. sunt mai multe. dar doale manutza.
si cu haruhi mi se pare ca ma aseman...si eu sunt confundata mereu cu un baiat. and this really sucks. sunt tunsa scurt si la capitolul mintea baietilor ..uneori pricep cum functioneaza.

mai e si yoh rire ...la lene nu ma intrece nimeni. si imi place sa las lucrurile in voia lor. nu-mi place sa ma agit..insa uneori ma trezesc cu ambele picioare in sus[ca azi de examplu. trebuia sa ma duc la scoala...la 13:00. insa am lenevit in pat pana la 11. si apoi net..am stat de vorba cu dani-chan...am mai si aflat o kestie care ma lasat Shocked...si era deja 13:05 si eu nici sosete nu gaseam. eh si tot alergand ca disperata ...am calcat pe placa de indreptat incinsa,, am alunecat si zbuff pe gresia din hol Shocked..dar asta e alta poveste] ...sa revenim la yoh. imi place sa-mi ajut prietenii adevarati si sa schimb oamenii in bine ^^.

eh...n-am plictisit pe nimeni..sper..
rire
mih
mih
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1168
Varsta : 31
Localizare : Yakuza
Stare de spirit : exista?
Respectarea regulilor : Ce personaj din anime ati dori sa fiti? 111010
Inscriere : 03/02/2008

http://pakemono-chan.deviantart.com

Sus In jos

Ce personaj din anime ati dori sa fiti? Empty Re: Ce personaj din anime ati dori sa fiti?

Mesaj Scris de EvilCatMitzy Sam Mai 17, 2008 8:01 pm

hmmm sincera sa fiu mi-ar placea sa fiu Kira/Light din Death Note. De ce? Pentru ca are puterea de a extermina orice e rau in viatza lui si a celorlaltor persoane...ar fi chiar prea belea sa avem toti puterea asta...my oppinion.
EvilCatMitzy
EvilCatMitzy
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 33
Localizare : Bucharest
Inscriere : 06/04/2008

http://www.deadlygorgeousart.cabanova.ro/

Sus In jos

Ce personaj din anime ati dori sa fiti? Empty Re: Ce personaj din anime ati dori sa fiti?

Mesaj Scris de Myu~ai Mier Mai 28, 2008 8:41 am

Cred k cel mai mult si mai mult as vrea sa fiu Lelouch din Code Geass.Atitudinea si caracterul lui mi se potrivesc perfect,totusi nu sunt un geniu ca si el.Pe langa asta imi place geass-ul lui cu care poate controla oameni -->It's like hypnosis<--ceea ce mi se pare f kawaiio..mai ales cand poti sa le spui sa se sinucida iar ei sa te asculte *.* Yeah I know it's a little bit sadistic but still...I like it ^^
Myu~ai
Myu~ai
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 32
Localizare : In a tragedy
Stare de spirit : who the hell cares?
Inscriere : 06/02/2008

Sus In jos

Ce personaj din anime ati dori sa fiti? Empty Re: Ce personaj din anime ati dori sa fiti?

Mesaj Scris de Hanami Mier Apr 22, 2009 10:23 pm

paiii..nushh dar eu ash vrea sa fiu Yukari (Paradise Kiss)..dc? pt ca pur shi simplu imi place personajul eu ..e super...desi e cam trista povestea mie mia placut Very Happy .....ar mai fi prietene lui Yusuke ,Keiko(Yu Yu Hakusho).........in ret cred ca in fiecare ma regasesc poate un pik dar acum nu prea imi vine in minte... Very HappyCe personaj din anime ati dori sa fiti? Girlanime31.th
Hanami
Hanami
Membru nou
Membru nou

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 27
Localizare : Cluj
Inscriere : 22/04/2009

Sus In jos

Ce personaj din anime ati dori sa fiti? Empty Re: Ce personaj din anime ati dori sa fiti?

Mesaj Scris de Shu&Inori Mar Noi 06, 2012 7:52 pm

Sincer mie mi-ar placea sa fiu Shu din Guilty Crown
Shu&Inori
Shu&Inori
Membru nou
Membru nou

masculin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 25
Inscriere : 06/11/2012

Sus In jos

Ce personaj din anime ati dori sa fiti? Empty Re: Ce personaj din anime ati dori sa fiti?

Mesaj Scris de Namiko Dum Iun 30, 2013 7:36 pm

A vazut careva Kamisama Hajimemashita? Daca nu, dar sunteti fani ai genului shoujo, atunci trebuie sa-l vedeti! Are numai 13 episoade si eu personal, zic ca merita.
Este si manga(still ongoing ) foarte bun, dar daca doriti sa il cititi mai bine incepeti cu vizionarea anime-ului. :-?
Si ca sa fiu si on-topic, mi-a placut de Nanami din acest anime si daca ar fi sa aleg un personaj care mi-as dori sa fiu, cred ca pe ea as alege-o. :-? Pentru ca atitudinea ei mi se potriveste in multe situatii, si pe langa asta, sa fim seriosi, cine n-ar dori un "Tomoe"" super hot prin preajma, gata s-o salveze oricand din orice situatie, asa cum are ea? Smile) Dar imi place faptul ca este in stare sa iasa din belele(in care intra de cele mai multe ori singura) si fara ajutor din cand in cand, are personalitate puternica si a aratat ca are si ceva putere cu toate ca este doar o adolescenta(ca in mai toate anime-urile Smile) )
Namiko
Namiko
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 601
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Respectarea regulilor : Ce personaj din anime ati dori sa fiti? 111010
Inscriere : 27/12/2007

https://j-effect.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ce personaj din anime ati dori sa fiti? Empty Re: Ce personaj din anime ati dori sa fiti?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum