J-effect
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Naruto ~ story ~

3 participan?i

In jos

Naruto ~ story ~ Empty Naruto ~ story ~

Mesaj Scris de Yuki4ver Lun Apr 14, 2008 8:40 pm

Well, tinand cont ca sunt venita de o ora jum. de la scoala si pentru ca sunt tired, imi cer scuze ( poate ori de cate ori scriu de pe caiet pe calculator o poveste de a mea ) daca gasiti greseli de tastatura sau cateva greseli de ortografie. Primul capitol l-am scris azi la scoala, in pauze >.> si intr-o ora libera.
Eu am facut o alta continuare, de la lupta dintre Itachi & Sasuke ( manga and later anime, cine a citit manga-ul stie ) si vor exista diverse conflicte pe parcursul capitolelor ... Este una din fic-urile mele pe care le fac cu placere si desi, nu trebuia sa postez zilele astea aceasta pov, am zis sa o public pentru fanii anime. Totusi, rog pe cei care intra pe acest topic, vizioneaza sa si critice sau sa lase un comment, bun sau rau ca sa nu piarda timpul sa citeasca si sa nu zica nimic ( e aiurea ) >.> si le spun celor ( pe care nu ii cunosc >.> nu fac referire la cineva anume ) care au de gand sa posteze pe alte forumuri aceasta poveste, sa se dea mari ca au scris-o ei, mai bine sa o lase balta ca nu vreau si nu am chef. Una e sa te inspiri ( o idee, 2,3 ) si alta e sa furi povestea cuiva care poate a muncit >.>
Citire placuta si astept comment-uri. Urmatorul capitol, il voi psota maine dupa scoala ( i promise ). Asta daca si se citeste ^_^ .... Ja ne ...



~ Chapter 1 : Sfarsitul unui nou capitol si Inceputul unei noi batalii ~


Cu doar cateva minute inainte de-a ajunge la Ichiraku Ramen, Iruka-sensei il certa pe Naruto pentru nazdravania facuta, in timp ce stergea statuile de piatra pictate cu vopsea. Odata ajunsi la destinatie, pentru tanarul de 13 ani nu mai conta nimic altceva decat portia mare de Ramen :
- De ce, dintre toate, ai ales sa pictezi acel loc?
- Pentru ca intr-una din aceste zile, ei ma vor striga Lordul Hokage! Ii voi intrece pe toti cei care-au fost inaintea mea! Si cand aceea zi va veni, toti din sat vor fi obligati sa-mi arate respectul, in sfarsit!

Aceste vorbe se repetau intr-una in mintea adolescentului de 17 ani, insotite de fazele comice pe care le facea in urma cu cativa ani. Zambi ironic, in timp ce mergea prin centrul satului Konoha. Purta un tricou alb fara maneci, observandu-se pandantivul albastru de cristal pe care-l primise de la o persoana pe care o admira si respecta; pantaloni de trening negri, iar pe deasupra avea o pelerina neagra pe exterior si alba pe interior, ale caror maneci erau indoite pana la coate. Bentita neagra era pe cap, parul fiind de-un blond asemeni Soarelui, fata fiindu-i scoasa in evidenta de catre ochii albastri ca cerul. Cea cu semnul Frunzei era pe umarul drept, bine prinsa.
Lordul Hokage, intr-o zi, spui?! sopti ironic proaspat devenit Jounin, uimindu-i pe toti Genini aflati la Examenul Chuunin, ultima proba, cu tehnica invatata acum 2 ani.
- Hei, Naruto! se auzi o voce cunoscuta in spatele lui.
- Kakashi-sensei! raspunse acesta, oprindu-se. Ati sosit din misiune!
- Da. Trebuie sa-i dau raportul lui Hokage-sama. Tu?!
- O vizita la Academia Ninja si un raport despre cum se descurca noii profesori, in timpul liber.
- Nu cred ca ar trebui sa ma mai strigi sensei. Am primit o noua echipa Genin, iar tu esti la acelasi nivel ca si mine.
- Poate o-i fi la acelasi nivel, dar pentru mine veti fi mereu sensei-ul Echipei 7! spuse Naruto, cu privirea spre pamant in momentul in care pomeni ultimul cuvant.
Trecusera 2 ani de cand Naruto si grupul format di Jounini si Chuunini il pierdusera pe fostul camarad, pentru a treia oara. Dupa lupta dintre Itachi si Sasuke, totul disparuse, ca si cum s-ar fi evaporat in aer : Sasuke a fost gasit de echipa Snake si s-au retras, iar cei din organizatia Akatsuki, ultimi ramasi disparusera in mod misterios. Totul fusese in zadar, cautarile chiar si de ANBU au fost inutile : ca si cum nu ar fi existat … Ajunsera in centrul satului, 2 drumuri ce duceau catre destinatii diferite.
- E randul meu sa iau o mini-vacanta! afirma Kakashi dand mana cu Naruto. Poate nu vor fi urgente.
- Atunci va fi randul meu pentru o noua misiune. In ultimele 3 saptamani l-am antrenat pe Konohamaru, care seamana din ce in ce mai mult cu mine.
- De acord. Pai, ne mai vedem!
- Da.
Kakashi zambi, disparand brusc din fata lui Naruto. Acesta ofta, nu inainte de-a se intinde, holbandu-se la cerul senin. La doar cativa metri distanta, rezemata de cosul din caramizi al unei case, statea o kunoichi nu tocmai prietenoasa. Avea un costum negru, iar sabia era pusa bine in teaca de pe spatele ei. Parul lung si mov era prins intr-o coada de cal, iar bretonul ii punea in evidenta fata usor palida si ochii la fel ca parul. Isi aranja manusile si tocmai cand isi scoase sabia din teaca, langa ea se apropie o fata mai mica la inaltime, cu parul blond transparent, ochii albastri si cu zambetul pe buze.
- Nu cred ca vre sa-ti intampini noii vecini asa. Nu e frumos.
- Hmpf! raspunse scurt tanara kunoichi, punandu-si sabia la loc.
- Sa mergem!
Cele 2 disparusera, nu inainte de-a se uita la Naruto indreptandu-se spre Academie. Naruto se intoarse, uitandu-se spre locul unde erau cele 2 fete. Acesta ofta si isi vazu de drum. Se opri la Floraria Yamanaka, intalnindu-se cu Ino, care se pregatea sa plece la spital, sa asiste la o operatie. In cele din urma, ajunse la vechea scoala, amintirile invadandu-i mintea …
- Eram disperat … He!

Sala de clasa era plina de Genini, care mai de care mai grozav, in timp ce Iruka-sensei striga elevii ce urmau sa fie repartizati intr-o echipa :
- Echipa Nr. 7 : Naruto Uzumaki …
- Uh …
- Sakura Haruno …
- Uh …
- Da !!!
- Sunt blestemata …
- Si Sasuke Uchiha!
- Da !!!
- Sunt blestemat.

Mingea de fotbal se opri la cativa centimetri de urechea lui Naruto, acesta prinzandu-o cu o singura mana, in momentul in care iesi pe terenul din spatele cladirii. Un baiat se apropie de el, uimit impreuna cu 2,3 colegi :
- Uau!
- A prins-o din prima!
- Cum ati facut asta, domnule?
- Cum veti face si voi peste cativa ani de antrenament! zambi Naruto dandu-i mingea.
- Naruto!
- Oh, Tenten-san!
Langa el aparura Tenten, Rock Lee si Neji Hyuga. Pareau schimbati pe exterior, desi in interior erau mult mai maturizati. Mai aveau multe de invatat, dar aveau sa ramana prietenii lui Naruto. Toti cei care l-au cunoscut pe ninja-ul in al carui corp este sigilata Vulpea cu 9 Cozi s-au schimbat, fara sa realizeze sau nu.
- Cum merge treaba?! Sunt cuminti sau la fel ca noi?! chicoti Naruto cu mainile la ceafa.
- Eh, exemple peste exemple, dar ne descurcam! raspunse Tenten dandu-i una peste spate. Nu-i asa, Lee?!
- Da! raspunse brusc Lee, care se uita la grupul lui cum se antrenau.
- Lasa-i in pace, Lee. E pauza lor, nu?! zise Neji oftand. Nu te schimbi deloc!
- Trebuie sa fie straluciti, la fel ca Guy-sensei! zambi acesta cu mana spre cer.
- Atunci, nu cred ca vor fi probleme, nu?! De abia astept sa mergem intr-o misiune, ca pe vremuri, nu?!
- Da, ar fi frumos.
- Trebuie sa plec. Mi-a facut placere sa va revad. In ultima perioada am fost mai ocupati aproape toti!
- Da, desi misiunile nu au fost prea periculoase! afirma Tenten.
- Ne mai vedem! zise Naruto luandu-o spre scurtatura.
In acelasi timp, Rock Lee fluiera, facandu-le semn eleviilor sa se aseze la locurile ocupate, in timp ce vroia sa-i puna la treaba. Tenten ii dadu un pumn in cap, iar Neji ofta. Guy-sensei iesi din scoala, privindu-si cei 3 elevi.
- Sensei, este capodopera dumneavoastra! Faceti ceva! exclama Tenten zambindu-le eleviilor care radeau la mica faza cu Lee.
- Lee, faci o treaba excelenta! zambi acesta. Sunt mandru de tine!
- Stiu, Guy-sensei! zambi si el, desi era cu capul la pamant.
- Eh …
Naruto chicoti, aducandu-si aminte cum se comporta Tenten cu Lee, ori de cate ori facea vreo prostie. In fata cladirii principale, unde era si biroul Hokage-ului, se intalni cu Sakura, mai frumoasa ca niciodata, dar pentru care nu mai avea aceeasi obsesie ca inainte. Isi daduse seama de mult ca Sakura nu-i va putea impartasi sentimentele, deoarece inima ei apartinea altcuiva.
- Hei, Naruto! spuse fata cu acelasi zambet ca inainte. Ai venit sa-i dai raportul lui Tsunade-sama, nu?!
- Da. Cum merge?! Te descurci?! Nu e usor sa fi in misiuni si sa fi Medical-nin !
- E o functie care ma pasioneaza si pe care o fac cu placere, nu din obligatie. Nu?!
- Sakura-san!
Cioc! Cioc! Cioc!
-Intra! se auzi vocea lui Tsunade din spatele usii.
Naruto si Sakura poftisera in biroul Hokage-ului. Atmosfera era aproape aceeasi : pergamentele si actele erau insirate pe birou, lucru pe care-l detesta Tsunade. Asistenta ei, Shizune ii facea mereu ordine, desi nu putea scapa de actele si pergamentele ce veneau mereu. In sala mai erau 2 persoane straine, pe care Naruto le studia cu atentie : una dintre ele statea langa fereastra, cu mainile indoite, cu un aer rece si o privire dusmanoasa, iar in fata biroului era o fetita nu foarte inalta, dar mult mai prietenoasa decat cea de la fereastra. Le zambi celor 2 veniti, in gandul lui Naruto fiind …
- Nu-mi inspira incredere … Cine sunt ele?!


~ Va urma ~


Well, cateva poze :

1. Tinuta lui Naruto : https://2img.net/h/oi28.tinypic.com/insktc.jpg ( din acest capitol )
2. Haruna-sama ( 18 ani ) : https://2img.net/h/oi30.tinypic.com/jpwr4n.jpg
3. Aemi-chan ( 16 ani ) : https://2img.net/h/oi27.tinypic.com/cj9xx.jpg

Personajele principale ( adica Naruto, Sakura, Sai si cei din generatia lor au 17, 18 ani, pentru ca au trecut 2 ani de la incidentul cu Itachi & Sasuke Razz, deci va dati seama cam cat au )
Yuki4ver
Yuki4ver
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 28
Varsta : 34
Inscriere : 06/04/2008

Sus In jos

Naruto ~ story ~ Empty Re: Naruto ~ story ~

Mesaj Scris de Namiko Vin Mai 23, 2008 7:19 am

wow...imi place foarte mult cum arata Haruna-sama si cum se comporta,e tare tipa.
ce ma deranjat este faptul ca nu chiar tot timpul mi-am dat seama din prima cine vorbea.ma refer la dialog.poate ar trebui sa pui macar initiala la inceput .
oricum imi place si astept continuarea....daca mai sunt sanse sa o citesc. kaos
Namiko
Namiko
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 601
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Respectarea regulilor : Naruto ~ story ~ 111010
Inscriere : 27/12/2007

https://j-effect.forumgratuit.ro

Sus In jos

Naruto ~ story ~ Empty Re: Naruto ~ story ~

Mesaj Scris de Yuki4ver Sam Mai 24, 2008 11:46 am

momentan nu pot posta >.>
o s p[ostez altadata
m bucur k iti place
Yuki4ver
Yuki4ver
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 28
Varsta : 34
Inscriere : 06/04/2008

Sus In jos

Naruto ~ story ~ Empty Re: Naruto ~ story ~

Mesaj Scris de megumi@haruko_haru307 Mier Sept 03, 2008 9:30 pm

trist...
mie-mi placea 7 team nu pot sa renunt la ea asa usor... Crying or Very sad
dar povestea ta este foarte buna!!! ador faza cu lee si tenten rire
zi-mi...care-i personajul tau preferat? (din naruto)
al meu este sakura!
megumi@haruko_haru307
megumi@haruko_haru307
Membru
Membru

feminin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 30
Localizare : world of darkness
Stare de spirit : I'm so sad :'(
Respectarea regulilor : Naruto ~ story ~ 221010
Inscriere : 07/06/2008

http://darknees-307-cat.hi5.com

Sus In jos

Naruto ~ story ~ Empty Re: Naruto ~ story ~

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum