J-effect
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

~The Gazette~

+3
Ana-Anibas
Tahrik
~Misa_Amane~
7 participan?i

In jos

~The Gazette~ Empty ~The Gazette~

Mesaj Scris de ~Misa_Amane~ Dum Apr 06, 2008 9:32 pm

Ce spuneti de formatia asta ? Mie imi place foarte mult !
Melodiile mele preferate sunt "Filth in the beauty" si "Cassis" .
Voi ce parere aveti despre trupa ? kaos-hellokitty
~Misa_Amane~
~Misa_Amane~
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 25
Varsta : 29
Localizare : Mai conteaza ???
Stare de spirit : Happy :D
Inscriere : 06/04/2008

http://alinageo08.hi5.com

Sus In jos

~The Gazette~ Empty Re: ~The Gazette~

Mesaj Scris de Tahrik Sam Apr 12, 2008 12:19 pm

Asa deci trupa mea preferata cred ca stiu totul despre Uruha O_O" ma rog aproximativ nu-i stiu viata personala ^^" , in rest mai stiu si despre ceilalti cate ceva oricum e trupa mea preferata de j-rock..ma rog trupa mea preferata dintre toate genurile de muzica ^^
Imi place stilul lor , vocea lui Ruki e geniala ,iar eu inca sunt uimita de solo-ul lui Uruha din Okuribi.Love it in rest melodiile mele preferate sunt:Carry? , Cockroach , No.[666] , Anata no Tame no Kono Inoch , Sugar Pain , The Murder's TV , Defective Tragedy , Hyena and etc. dar astea's printre primele ^^.Pv-urile preferate ar fi:Red Motel , Zetsu and Filth in the beauty(preferatul)
In rest pot sa spun ca ador aceasta trupa ^^ toti au ceva special nu numai unul ^^
Tahrik
Tahrik
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 141
Varsta : 31
Inscriere : 25/01/2008

Sus In jos

~The Gazette~ Empty Re: ~The Gazette~

Mesaj Scris de Ana-Anibas Vin Apr 18, 2008 6:14 pm

aaa da...imi place formatia asta....si melodiile mele preferate sunt..: the maggots si Filth in the beauty..si...the end...si am auzit de ei..prin octombrie noiembrie...imi plac ca sunt mai energici...^^
Ana-Anibas
Ana-Anibas
Membru avansat
Membru avansat

feminin
Numarul mesajelor : 752
Varsta : 32
Localizare : Iasi
Stare de spirit : >_< ^_^ *~* @_@ O_o X_X o.O
Inscriere : 11/01/2008

Sus In jos

~The Gazette~ Empty Re: ~The Gazette~

Mesaj Scris de Akaete Sam Apr 19, 2008 1:46 pm

Pai...a fost prima mea trupa de j-rock...pot spune ca imi place extrem de mult(desi prietena mea cea mai buna ii uraste Sad)O sa fiu sincera:nu stiu nimic despre ei.Am doar destule melodii care ii plac,dar nu stiu mai nimic despre ei.Nici macar cum ii cheama.De curand doar am vazut cum arata.Si,sincer,ma autorespect pntru asta.Asta demonstreaza ca pot fi un fan adevarat,pentru ca intr-o trupa e importanta muzica si talentul,nu felul in care arta sau viata lor personala.Melodiile preferate sunt Reila si Vallette,insa imi plac mult si celelalte.Vocea vocalistului mi se pare una foarte buna.Melodiile sunt la fel superbe.
Acum ma stradui sa recuperez,caut poze,informatii &stuff,dar...tot cred ca nu e numaidecat sa stii cum arata un cantaret ca sa-ti placa muzica lui.
Akaete
Akaete
Membru avansat
Membru avansat

feminin
Numarul mesajelor : 601
Varsta : 35
Localizare : World of Dark Angels
Stare de spirit : depressed
Inscriere : 25/02/2008

Sus In jos

~The Gazette~ Empty Re: ~The Gazette~

Mesaj Scris de Byo.Shin Lun Mai 19, 2008 7:07 pm

Anoo... GazettE e una dintre trupele mele preferate de j-rock si e a2a trupa de acest gen care am ascultat-o. Imi plac foarte mult melodiile lor, au un stil aparte care te atrage. La inceput nici nu stiam cum arata toti membrii, deci nu-i puteam recunoaste... dar pe Reita. Dar pur si simplu adoram muzica lor. Strange isn't it? o.O'' acum sunt fana lor si nu cred ca e posibil sa ii incurc. Prima melodie care am ascultat-o de la ei si care a ramas preferata mea e Filth in the beauty.
Byo.Shin
Byo.Shin
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 40
Varsta : 30
Inscriere : 18/05/2008

Sus In jos

~The Gazette~ Empty Re: ~The Gazette~

Mesaj Scris de Shihakii Joi Sept 16, 2010 12:18 pm

Pur si simplu iubesc trupa asta kaos-hellokitty e trupa mea preferata dintre toate ;x il ador pe Uruha.. si toti sunt foarte hot.
Melodiile preferate: Filth in the beauty, Before i decay, cassis...si multe altele..
THE GAZETTE IS THE BEST FOREVER:X:X
Shihakii
Shihakii
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 12
Varsta : 84
Inscriere : 16/09/2010

Sus In jos

~The Gazette~ Empty Re: ~The Gazette~

Mesaj Scris de Yasahi Kain Dum Ian 02, 2011 11:27 pm

Cine ar putea sa spuna ca Gazetto nu canta bine??? EU! Glumeam! Sunt preferaii mei si nu ma dezamagesc niciodata. Prima data i-am auzit intr-o vara ... sau toamna? Nu mai stiu dar era la un radio japonez acum 2 ani. Atunci m-am indragostit de vocea lui Ruki. Nu au spus numele melodiei si am cautat-o pana mi s-a urcat sangele la cap (poor me). Nici ca am gasit-o si cand credeam ca nu exista sperante sa o gasesc am dat de ei pe un site. I felt like in heaven angel De atunci ii ascult in fiecare zi si nu ma mai satur de ei :Wink:
Melodii favorite: Kugutsue, Guren, Pledge, filth in the beauty, the invisible wall, before i decay etc. etc. imi plac cam toate.
THE GAZETTE ROCKS!!!
Yasahi Kain
Yasahi Kain
Membru nou
Membru nou

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 27
Localizare : In Hell. Gelos?
Stare de spirit : NYAPPY^^
Inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

~The Gazette~ Empty Re: ~The Gazette~

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum