J-effect
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Antique Cafe(An Cafe)

+9
happy_berry
magicb
daniela
~Misa_Amane~
Tatsumi
Mariah_Yamacha
mih
froggy-chan
Akaete
13 participan?i

In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de Akaete Mar Mar 04, 2008 3:00 pm

An Cafe (or Antic Cafe) is a Japanese pop/rock band formed in 2003 and signed to the independent label Loop Ash. They have been described as a visual kei band.[1] As of 2008, the group has released two full-length albums with another slated for an April release..
An Cafe was formed in May 2003 with Miku, Kanon and Bou who would later be joined by Teruki after leaving his former band, Feathers-Blue. The band played live shows for their first year, without any releases.

In 2004, An Cafe released their first demos and signed a record deal with Loop Ash. Their first release, "Candyholic" was released in March and reached the second spot on the Oricon indies single chart. The band continued touring and releasing, including their first album, Shikisai Moment in 2005. The band released even more singles in 2006 until their second studio album, Magnya Carta (a play on "Magna Carta").

In 2007, the band announced their first overseas appearance at Project A-Kon. The announcement of this was followed shortly by the departure of guitarist, Bou. The last performance with Bou was on April 30, 2007, and was featured in a DVD titled Hibiya On *The* o New Sekai. After Bou left the band, two new members were announced; Takuya to replace Bou as the guitarist, and Yuuki to joing An Cafe as a keyboardist. The first single with their new lineup was announced as "Kakusei Heroism" followed by "Ryuusei Rocket". In the end of 2007, An Cafe announced their first overseas tour, taking place in Europe in 2008.

In the opening weeks of 2008, An Cafe announced their upcoming single, "Cherry Saku Yuki!!" in February, as well as their next studio album, Gokutama Rock Cafe, to be released on April 9, 2008.[2]


Miku – vocals
Takuya – guitar (since 2007)
Kanon – bass
Teruki – drums
Yuuki – keyboard (since 2007)
Former members
Bou – guitar (2003–2007)


Informatia,dupa cum va dati bine seama,e copiata...sorry,imi merge rau netul si nu pot face rost de una in limba romana.

Deci cateva cuvinte de la mine:
An Cafe e formatia mea preferata.In ciuda faprtului ca mie imi plac chestiile mai dark,sadice si gotice,stilul formatiei si melodiile lor m-au atras extrem de mult.Imi place stilul lor funcky si melodiile energice,si ce-i cu asta la urma urmei?Cel mai mult mi s-au intiparit cantecele Kakusei Heroism~The Hero Without a "Name",Smile Ichiban Ii Onna,Maple Gunman,Bonds~Kizuna~,Escapism,dar si toate celelalte mi se par minunate.Imi pare FOARTE rau ca Bou a parasit trupa jap7 kaos si-mi vine sa plang de fiecare data cand imi aduc aminte de asta.Oricum,era preferatul meu impreuna cu Miku,care mi se pare ca are o voce superba si o mutritsa angelica.Imi mai plac si versurile lor,ce mai...Well...mai astept pareri...
Akaete
Akaete
Membru avansat
Membru avansat

feminin
Numarul mesajelor : 601
Varsta : 35
Localizare : World of Dark Angels
Stare de spirit : depressed
Inscriere : 25/02/2008

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de froggy-chan Lun Mar 24, 2008 11:04 pm

o melodie? Smile

admin: again SPAM..... Rolling Eyes
froggy-chan
froggy-chan
Membru
Membru

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 28
Localizare : orasul x froagelor
Stare de spirit : 350 grade celsius
Inscriere : 23/03/2008

http://dianna192.hi5.com

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de Akaete Mar Mar 25, 2008 7:50 pm

Pai....nu sunt sigura ca se permite...dar pun cateva...
https://www.youtube.com/watch?v=de-UJr6Uf9k -imi place foarte mult traducerea...inafara de faza cu drogurile,clubul si "sekkusu"
https://www.youtube.com/watch?v=ZRRj4orSCaw -imi place muuult...si Bou ii cu parul scurt,din pacate...
https://www.youtube.com/watch?v=Jkhw-GYXftM -pai...ce sa zic...ii super....imi place muuult cum Miku arata aici...lavu-lavu
https://www.youtube.com/watch?v=x_3yh3KAuFw -asta-i (aproape) preferatul meu...de fapt e p locul 1 cu ink un cantec...
https://www.youtube.com/watch?v=-H2TEIRNNxk - japan4
https://www.youtube.com/watch?v=ruwcAdSkyF0 -primul cantec ascultat...
Sooo...ca sa nu fiu offtopic cu totul...ma-m uitat la tot concertul Bou's last live...ce trist!!!Credeam ca am sa incep sa plang.Chiar daca inainte nu eram sigura,acum sunt sigura ca aceasta e trupa mea preferata.Iar Miku e cool cu totul,chiar daca tot il prefer pe Bou.
(mih-daca e spam,gomenasai!!!. sad )
Akaete
Akaete
Membru avansat
Membru avansat

feminin
Numarul mesajelor : 601
Varsta : 35
Localizare : World of Dark Angels
Stare de spirit : depressed
Inscriere : 25/02/2008

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de mih Mar Mar 25, 2008 9:12 pm

stai calma kaos3 nu e spam...chiar e o idee buna sa punem link-uri de clipuri la subiectele cu formatii...care am vazut ca nu sunt multe...

multumim
si ca sa nu fiu off...si mie imi plac an cafe
melodia favorita? hmm...nyappy...imi place soundu'

^^ e una di formatiile mele j-rock favorite kaos-pinky
imi place si stilul lor..muahahaaa mai ales Miku love
mih
mih
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1168
Varsta : 31
Localizare : Yakuza
Stare de spirit : exista?
Respectarea regulilor : Antique Cafe(An Cafe) 111010
Inscriere : 03/02/2008

http://pakemono-chan.deviantart.com

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de Mariah_Yamacha Dum Apr 06, 2008 9:23 pm

imi place si este soooooper formatia wow
cel mai mult imi place Kanon love
Mariah_Yamacha
Mariah_Yamacha
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 20
Varsta : 31
Localizare : o_0 Micul Paris ^.^
Stare de spirit : O_O
Inscriere : 06/04/2008

http://www.worldanime.3xforum.ro

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de Tatsumi Dum Apr 06, 2008 10:44 pm

An Cafe 4 ever...Prima melodie care am ascultat-o de la ei a fost:
https://www.youtube.com/watch?v=g_uB-h_0T90&feature=related
Si de atunci ascult tot de la ei...imi plac mult de tot!! Si mie...cel mai mult imi place de Kanon,Takuya si Miku... Very Happy Very Happy Cea mai tare trupa... chirol
Tatsumi
Tatsumi
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 44
Varsta : 30
Inscriere : 06/04/2008

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de ~Misa_Amane~ Lun Apr 07, 2008 8:01 pm

Recunosc .... imi place mult trupa ... Mai ales de frumosul Miku kaos-hellokitty ... Si prima melodia care am ascultat-o a fost "Kizuna" , dar melodia preferata este "Snow Scene" ... smiliejapan ...
~Misa_Amane~
~Misa_Amane~
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 25
Varsta : 29
Localizare : Mai conteaza ???
Stare de spirit : Happy :D
Inscriere : 06/04/2008

http://alinageo08.hi5.com

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de daniela Vin Apr 11, 2008 8:38 am

ugh.... pai, la inceput mi s-a parut aiurea... mai ales melodia aia cu 'super rabit' sau cum se mai chema...apoi am ascultat de mai multe ori si tb sa recunosc ca imi plac f mult melodiile: escapism & ichi hatsu (park asa se scria).
totusi... cand m-am uitat pe site-ul lor oficial in engleza, miku ala arata ca o fata.. zau de nu.. chiar asa credeam ca si e...in toate pozele arata ca o fata... iar cat despre ceilalti membri ai trupei...mai bn tac.
apoi m-am uitat la videoclipul de la melodia escapism... si am ramas:
ah wtf?!
mi s-a spus ca e putin ciudatel dar... ugh... nu inteleg ce vroiau sa spuna prin toate chestiile alea... Suspect

asta e parerea mea despre trupa fara ocolisuri si chestii.
poate voi ajunge sa o plac in viitor mai mult.
daniela
daniela
V.I.P
V.I.P

feminin
Numarul mesajelor : 2384
Varsta : 31
Localizare : Iasi
Stare de spirit : monkey-maddness XD
Inscriere : 01/01/2008

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de magicb Vin Apr 11, 2008 2:25 pm

don't worry dani-chan^^
eu am ascultat tot escapism si inca una cu o cada...si inca una cu nush ce..
muzica nu m-a impresionat prea mult, melodiile sunt dragute

imi place Takuya (nii-chan...fac incest)
magicb
magicb
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 609
Varsta : 36
Localizare : miau
Stare de spirit : vreau sa dorm :|
Inscriere : 03/02/2008

http://magicb-diary.blogspot.com

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de mih Joi Apr 17, 2008 11:29 am

mdap...ma abtin.

poi..am facut rost de poze..si de la magicb...si ma gandeam sa le pun aici ^^
Antique Cafe(An Cafe) 002_p110
vechea forumula a trupei^^
Antique Cafe(An Cafe) 5910
miku...la concert
Antique Cafe(An Cafe) 65987210
teruki-nii-chan
Antique Cafe(An Cafe) Avttjx10
Very Happy
Antique Cafe(An Cafe) Neog_010
takuya-chan watashi no ototo^^
Antique Cafe(An Cafe) Kanon110
kanon-neblond scratch
Antique Cafe(An Cafe) Ancafe10
uite-l mah ce mic e affraid
Antique Cafe(An Cafe) Pqn6ub10
ototo si kanon ^^
Antique Cafe(An Cafe) D1472c10
teruki Very Happy
Antique Cafe(An Cafe) 47-110
miku.... japan4

aolo...uitasem de cretz:))
Antique Cafe(An Cafe) 10828910

etou...o sa mai pun...acum tre sa plec la scoala :-L
mih
mih
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1168
Varsta : 31
Localizare : Yakuza
Stare de spirit : exista?
Respectarea regulilor : Antique Cafe(An Cafe) 111010
Inscriere : 03/02/2008

http://pakemono-chan.deviantart.com

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de happy_berry Joi Apr 17, 2008 3:17 pm

hei,imi place si mie antic cafe...

bou a plekat...ce pakat...
Antique Cafe(An Cafe) Bou3

miku my fav...
Antique Cafe(An Cafe) 455426wb4tvz25c5

kanon
Antique Cafe(An Cafe) Kanon01

si takuya
Antique Cafe(An Cafe) Hevn004

astea sunt preferatii mei!!! .Oo.
happy_berry
happy_berry
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 30
Inscriere : 17/04/2008

http://deathnote.forumotions.net/

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de magicb Joi Apr 17, 2008 5:12 pm

vreti poze? tongue am o gramada ^^ ma inspira ca sa scriu ficul cheers
alien
Antique Cafe(An Cafe) 0310
Antique Cafe(An Cafe) Yuukir10
Antique Cafe(An Cafe) Takuya10
Antique Cafe(An Cafe) 01210
Antique Cafe(An Cafe) Ancafe10
Antique Cafe(An Cafe) Pqlgtw10
Antique Cafe(An Cafe) Avlvhq10
Antique Cafe(An Cafe) Mikuyu10

Dca vreti poze cu cineva sa-mi ziceti si daca am mai pun Twisted Evil
magicb
magicb
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 609
Varsta : 36
Localizare : miau
Stare de spirit : vreau sa dorm :|
Inscriere : 03/02/2008

http://magicb-diary.blogspot.com

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de daniela Joi Apr 17, 2008 7:15 pm

fara suparare, dar weah...prea feminini... nu-mi plac baietii care sunt asa... XD par...gay.

si sunt unele faze pe care le fac, doar pt a deveni populari...

alta chesti stupida: pe site-ul lor oficial spunea care piercinguri au.. de parca asta m-ar interesa....piercingurile erau facute pt a arata ca esti...'diferit de ceilalti'.. ex, cercel in nush care ureche la baieti, inseamna ca esti gay... bratara la piciorul nush care la efte, inseamna ca esti...pe invers... si tot asa.... si cate piercinguri la gura lui miku... weah.. XD scarbos... dar bine, asta e parerea mea si stiu ca veti face urat cand veti citi asta... dar am vrut doar sa imi exprim parerea despre ei in mod sincer si fara linguseli.
daniela
daniela
V.I.P
V.I.P

feminin
Numarul mesajelor : 2384
Varsta : 31
Localizare : Iasi
Stare de spirit : monkey-maddness XD
Inscriere : 01/01/2008

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de mih Joi Apr 17, 2008 7:56 pm

daniela a scris:fara suparare, dar weah...prea feminini... nu-mi plac baietii care sunt asa... XD par...gay.

si sunt unele faze pe care le fac, doar pt a deveni populari...

alta chesti stupida: pe site-ul lor oficial spunea care piercinguri au.. de parca asta m-ar interesa....piercingurile erau facute pt a arata ca esti...'diferit de ceilalti'.. ex, cercel in nush care ureche la baieti, inseamna ca esti gay... bratara la piciorul nush care la efte, inseamna ca esti...pe invers... si tot asa.... si cate piercinguri la gura lui miku... weah.. XD scarbos... dar bine, asta e parerea mea si stiu ca veti face urat cand veti citi asta... dar am vrut doar sa imi exprim parerea despre ei in mod sincer si fara linguseli.

okay..first of all. pozele le-am pus pt fani. pana la urma nu tia cerut nimeni parerea. moda cu "daca ai pirce in urechea dreapta ejti gay e numai la romani. deci alta prostie"
poti sa iti pui cate pircinguri vrei. nu e interzis. si faza cu scrabosu e de umplutura. multi din industria muzicii au.
fanservice-ul e ceva normal in japonia. documenteaza-te...
si se imbraca cum vor ei. nu e un standard
si cum nici pe tine nu te intereseaza cate pircinguri au ei..pe noi nu ne pasioneaza ce gen de tipi iti plac tie. nu la subiectul asta. si ei nu sunt fashion modele ci cantareti. io ii apreciez pt muzica lor

cam atat.
skz pt off si acum pozele
Antique Cafe(An Cafe) 11117410
trupa
Antique Cafe(An Cafe) Takuya10
ototo
Antique Cafe(An Cafe) L_204f10
miku
mih
mih
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1168
Varsta : 31
Localizare : Yakuza
Stare de spirit : exista?
Respectarea regulilor : Antique Cafe(An Cafe) 111010
Inscriere : 03/02/2008

http://pakemono-chan.deviantart.com

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de happy_berry Vin Apr 18, 2008 2:19 pm

moah...nush ce crede daniela(e o prostie mare...) pt mine antic cafe sunt cei mai sweet baieti din loome... fleur rose
happy_berry
happy_berry
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 30
Inscriere : 17/04/2008

http://deathnote.forumotions.net/

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de Ana-Anibas Vin Apr 18, 2008 6:11 pm

parerea mea...: nu am ascultat prea multe....dar ce am ascultat...a fost dragut...ceea ce imi place la ei e stilul lor traznit si ciudat si fff kawaii.. Very Happy ...si colorat....uneori colorat...uneori mai dur...(parca asa am mai vazut:p)....fiecare cu parerea lui....faza cu piercingurile....pai intr-un fel are si daniela..aveti si voi dreptate..:-??....ele au fost imprumutate de la cultura indiana si unele triburi africane...dar nu intram acum in istorie...

asa....za concluzie..^^:...imi place stilul lor de imbracaminte...gesturile lor funny...aa..si cum se stramba miku...~_^
Ana-Anibas
Ana-Anibas
Membru avansat
Membru avansat

feminin
Numarul mesajelor : 752
Varsta : 32
Localizare : Iasi
Stare de spirit : >_< ^_^ *~* @_@ O_o X_X o.O
Inscriere : 11/01/2008

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de Akaete Sam Apr 19, 2008 1:32 pm

daniela a scris:fara suparare, dar weah...prea feminini... nu-mi plac baietii care sunt asa... XD par...gay.

si sunt unele faze pe care le fac, doar pt a deveni populari...

alta chesti stupida: pe site-ul lor oficial spunea care piercinguri au.. de parca asta m-ar interesa....piercingurile erau facute pt a arata ca esti...'diferit de ceilalti'.. ex, cercel in nush care ureche la baieti, inseamna ca esti gay... bratara la piciorul nush care la efte, inseamna ca esti...pe invers... si tot asa.... si cate piercinguri la gura lui miku... weah.. XD scarbos... dar bine, asta e parerea mea si stiu ca veti face urat cand veti citi asta... dar am vrut doar sa imi exprim parerea despre ei in mod sincer si fara linguseli.

Dany imi pare rau sa te contrazic,dara daca nu te itereseaza pe tine,pe fani poate ii si intereseaza cate piercinguri au.La urma urmei,nimeni nu te pune sa-i asculti sau sa te uiti la ei,ne?(sorry dak par enervata&stuff,nu e asa.Sunt calma si incerc doar sa explic)Si chestia cu piercingurile la gay a trecut fooooaaaaarte demult.Sau nu chiar atat de demult,insa tot a trecut.Miku are(avea de fapt) doar 2 piercinguri...acum in genere unul are...asa ca nu vad nimic scarbos.In plus,momo-chan avea dreptate,piercingurile nu stiu prin ce locuri e un lucru obisnuit la staruri...la fel si fan service-ul...so...
Cantecul in care Miku sta in cada se numeste Snow Scene(o zic ca sa se stie)
ca sa fiu on:mai zic inca o data ca trupa e preferata mea.Si asta nu din cauza felului in care aratta.Mi se pare ca Mik e foarte talentat,si faptul ca erau in relatii bune e un lucru minunat.Miku chiar nu e ceea ce pare,I mean...e ft si ft straduitor,dar e si timid si aproape retras...si nici Bou nu e atat de inocent pe cat pare in clipuri and stuff...
Eu una prefer vechea formatiune a trupei.Si nu din cauza ca-mi place de Bou,doar ca...1.Keyboardul lui Yu-ki conduce muzica lor mai mult spre pop decat spre rock 2.Comparati,spre exemplu,"Koi no Dependence"(noul album) cu,hmm...stai sa vad,s-o luam chiar "Snow Scene" sau "Kizuna"...daca asculatm cu atentie,vedem diferenta.Pe albumul lor nou mai multe acorduri de rock se intalnesc doar in Kakusei Heroism,Kuritsu Hospital si Respect for Mommy(desi nu sunt sigura,poate mai sunt?).Oricum ar fi,ramane trupa mea preferata de j-rock inclinata spre pop Smile) de fapt chiar ramane trupa mea preferata.Imi place mult faptul ca ei nu se straduie sa faca o inclinatie dark(spre exemlu ca Malice Mizer sau Rentrer en Soi) nici in clipuri,nici in melodii si astfel sa pretinda ceva fals...ii respect pentru asta,iar pe Miku il cred o persoana incredibil de puternica.
P.S.Cine vrea cantecele lor noi sa ma contacteze pe mess,ca am tot albumul(sorry dak contravine eva regulilor)
Akaete
Akaete
Membru avansat
Membru avansat

feminin
Numarul mesajelor : 601
Varsta : 35
Localizare : World of Dark Angels
Stare de spirit : depressed
Inscriere : 25/02/2008

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de Hanami Mar Iul 21, 2009 5:17 pm

mie imi place mult de bou shi de miku... Very Happy similies
Miku and Bou Pictures, Images and Photos
Bou Miku Pictures, Images and Photos
Hanami
Hanami
Membru nou
Membru nou

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 27
Localizare : Cluj
Inscriere : 22/04/2009

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de Ayame Mier Noi 25, 2009 7:17 pm

Ce vreau sa spun este ca II ADOR sunt cei mai tari winner ador toate melodiile lor desi si eu sunt genul mai satanic heavy si gotic ei se afla printre primele 3 formatii preferate ROCK ON !!!!!!!
Ayame
Ayame
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 71
Varsta : 29
Stare de spirit : HAPPY now^^
Respectarea regulilor : Antique Cafe(An Cafe) 111010
Inscriere : 25/11/2009

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de Ayame Mier Noi 25, 2009 8:19 pm

va rog imi dati si mie niste poze cu ei ca nu am prea multe Sad va rog da pe mess care vrea sami dea un msg
Ayame
Ayame
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 71
Varsta : 29
Stare de spirit : HAPPY now^^
Respectarea regulilor : Antique Cafe(An Cafe) 111010
Inscriere : 25/11/2009

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de Yasahi Kain Dum Ian 02, 2011 11:55 pm

Iubesc Antikku kafe Smile imi plac multe melodii si Miku kun .Oo. Aww e asa dragut cu fata lui de ... fata okkaa..y.. Gomenne miku kun.
I miss Bou si il urasc pe Yu-ki! L-as omori cu mana mea pt ca i-a luat locul lui Bou!
Melodii ca Snow scene sau Bonds~Kizuna se incadreaza in top 10 melodii preferate.
Ce pot spune ... ANCAFE ROCKS!!!
Yasahi Kain
Yasahi Kain
Membru nou
Membru nou

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 27
Localizare : In Hell. Gelos?
Stare de spirit : NYAPPY^^
Inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Antique Cafe(An Cafe) Empty Re: Antique Cafe(An Cafe)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum