J-effect
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Nightmare

+3
magicb
Phitropie
Myu~ai
7 participan?i

In jos

Nightmare Empty Nightmare

Mesaj Scris de Myu~ai Lun Feb 11, 2008 10:13 am

Poate ati auzit de ei,sunt creatorii openingului si endingului primei serii(ep 1-19) de la Death note-->The world & Alumina

And some other informations:
Trupa a inceput in anul 2ooo de catre Sakito si Hitsugi,cand majoritatea membrilor erau inca in scoala.In curand Yomi a fost invitat de catre Sakito,Ni~ya si Hitsugi.Au fost cu totii influentati de X/X Japan sau LUNA SEA in diferite moduri.
Dupa ce trupa incepea sa aibe succes si mici concerte,Zannin a parasti trupa din motive necunoscute.In orice caz,Ruka s-a alaturat echipei la inceput pentru a tine locul lui Zannin dar in curand a devenit membru permanent.

Membrii:
Yomi[vocals]
Nume intreg:Chiba Jun

Sakito (guitar)
Nume Intreg: Takahiro Sakaguchi

Hitsugi (guitar)
Nume Intreg:Ikari Mitsuo

Ni~ya (bass guitar)
Nume Intreg:Baba Yuji

Ruka (drums)
Nume Intreg:Kano Satoru
-----------------------------------------------------------------------------------------
Cu toate ca eu nu sunt o fana prea mare a lor,cei de la Nightmre sunt f cunoscuti si au o multime de fani in intreaga lume.Majoritatea au inceput sa-i asculte datorita animeului.^^'
Melodiile mele preferate ar fi:The World,Crevasse,Dansei Boogie,Akane,LivEvil (luv it *___*) si Black sick spider^^

Get this widget | Track details | eSnips Social DNA
Myu~ai
Myu~ai
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 32
Localizare : In a tragedy
Stare de spirit : who the hell cares?
Inscriere : 06/02/2008

Sus In jos

Nightmare Empty Re: Nightmare

Mesaj Scris de Phitropie Mar Feb 12, 2008 10:38 pm

^Myu ceea ce ai scris tu acolo a fost tradus de mine si sincer nu mi-se pare prea corect sa copiezi ce am scris eu >.>

Oh well...sunt obsedata de Nightmare (Naitomea).Nu am gasit pana acum nici o trupa mai minunata...si spun asta din mai multe motive...
-Melodiile lor sunt unice si originale,iar spre deosebire de majoritatea trupelor de J-Rock ei nu sunt misteriosi,dark seriosi etc,ci ff funny si crazy.
-Totii membrii in afara de Hitugi si Ruka sunt raci @.@....si cum sa nu imi placa...sunt si eu rac
-Yomi are cea mai tare voce ever @.@...e unica...e uber..vibranta..just wow @.@
Sunt multe altele cum ar fii faptul ca versurile sunt unice si pur si simplu as putea spune geniale si originale,dar nu am chef sa va plcitisesc,so XD
Imi plac foarte mult melodii ca Promenade,Dasei Boogie,Phantom,Morpho,Muzzle Muzzle Muzzle,Black Sick Spider,Alice si multe altele.Albumul preferat...well..Libido @.@...si apoi The World Ruler XD
Phitropie
Phitropie
Membru nou
Membru nou

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 32
Localizare : Pandora's Box
Inscriere : 12/02/2008

http://eclipse-project.1talk.net/

Sus In jos

Nightmare Empty Re: Nightmare

Mesaj Scris de magicb Lun Feb 25, 2008 4:11 pm

si mie imi plac Nightmare love japan4
si e adevarat ce ati zis...eu am inceput sa-i ascult din cauza anime-ului DN kaos-pinky
magicb
magicb
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 609
Varsta : 36
Localizare : miau
Stare de spirit : vreau sa dorm :|
Inscriere : 03/02/2008

http://magicb-diary.blogspot.com

Sus In jos

Nightmare Empty Re: Nightmare

Mesaj Scris de Loveless Mier Apr 02, 2008 9:20 pm

yayyy ador formatia asta....sunt pur si simplu obsedata de ea....cel mai mult imi plac melodiile pentru ca sun compuse intr-un fel aparte si sunt unice....apoi imi plac membrii pentru ca sunt funny....si formatia in general......
...este cea mai super formatie ever kaos-pinky

apropo...si am o oarecare obsesie pentru Yomi si Sakito ( sunt soooper)...imi place in special vocea lui Yomi
Loveless
Loveless
Membru nou
Membru nou

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 32
Inscriere : 01/04/2008

Sus In jos

Nightmare Empty Re: Nightmare

Mesaj Scris de Mariah_Yamacha Dum Apr 06, 2008 9:24 pm

imi plac
o prietena mi-a spus de ei si am inceput sa ii ascult....sunt soooooper Very Happy
Mariah_Yamacha
Mariah_Yamacha
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 20
Varsta : 31
Localizare : o_0 Micul Paris ^.^
Stare de spirit : O_O
Inscriere : 06/04/2008

http://www.worldanime.3xforum.ro

Sus In jos

Nightmare Empty Re: Nightmare

Mesaj Scris de Byo.Shin Lun Mai 19, 2008 7:08 pm

Eu am ascultat prima data Nightmare din pura intamplare. Nu stiu ce cautam pe YouTube cu "nightmare" si atunci i-am vazut ^^ Asta se intampla anul trecut, cam pe vremea asta ^^ Prima melodie pe care am ascultat-o a fost Grave. Melodia aia e grozava si vocea lui Yomi suna atat de bine @.@
Deci pur si simplu m-am indragostit de melodia aia *m-am indragostit de o melodie ... >.>*
Imi placea stilul lor, nu ca acum nu mi-ar mai place >.<, cum aratau, cum cantau...sunt absolut geniali.
Asa ca am inceput sa caut mai multe melodi de la ei si date despre ei. Prima data cand l-am vazut pe Hitsugi m-am gandit "Wtf...ce-i cu omul asta plin de pierce-uri pe fata" dar in timp a inceput sa-mi placa foarte mult de el, de el si de Sakito. Prima data cand am vazut un video al lor nu m-am uitat la Yomi, care canta ... m-am uitat la Sakito...ce scumpic este. Well Sakito e preferatul meu.
Deci a inceput sa-mi placa foarte Naito, si incet au intrat in viata mea ^^
Si versurile sunt geniale si foarte originale ^^ si solo-uile lui Saki...un motiv in + pentru care imi place Naito, dar si Saki.
P.S: Asa imi place mie sa-i spun la Sakito ... Saki ^^
Byo.Shin
Byo.Shin
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 40
Varsta : 30
Inscriere : 18/05/2008

Sus In jos

Nightmare Empty Re: Nightmare

Mesaj Scris de Shihakii Joi Sept 16, 2010 12:23 pm

pot spune ca imi plac, melodiile sunt dragute .. ... dar nu imi place cum arata..nu stiu cum ii cheama
unul din ei este prea prea iar restul foarte foarte:)) (simpli).. mnah melodia mea preferata este "The worlD" in rest nu pot spune ca ascult tot timpul..
Shihakii
Shihakii
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 12
Varsta : 84
Inscriere : 16/09/2010

Sus In jos

Nightmare Empty Re: Nightmare

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum