J-effect
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Rock vs Manele

+23
megumi@haruko_haru307
Lilium
shadowcat
Byo.Shin
Mariah_Yamacha
EvilCatMitzy
happy_berry
aiko-chan
Fallen Angel
Ryuk
Tatsumi
YunYun
Tahrik
RuKia-ChaN
mih
Myu~ai
Ana-Anibas
Phoenix
Kikyo
daniela
mikey
Kira-chan
Tourniquet
27 participan?i

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Rock vs Manele - Pagina 2 Empty Re: Rock vs Manele

Mesaj Scris de aiko-chan Dum Mai 04, 2008 12:21 am

omg monkey chan da si mie anticorpi....eo sunt alergicaaa...familia mea(si q mn logik)suntem singurii din blok antimanele...in rest sunt infectati cu totii!!!nuj c aud asa"d suflet"la muzica asta tampita...maikamea nu e in totalitate antimanele...o numeste muzica de petrecere si o pune knd vin rude....ce mai ma tortureaza...si ma pune sa dansez(no waaay)....biata mama...de curand am aflat k se ingrijora c fac la discoteca dak nu stiu sa dansez...park dansez p manele...nici dak as vrea nu stiu!!!si p langa asta,knd mai aud p strada,ma apuc sa cant...kizuna d la an cafe k doar asta stiu cel mai bn ^^'
avatar
aiko-chan
Membru
Membru

feminin
Numarul mesajelor : 155
Varsta : 30
Stare de spirit : happy
Inscriere : 26/03/2008

Sus In jos

Rock vs Manele - Pagina 2 Empty Re: Rock vs Manele

Mesaj Scris de Byo.Shin Mar Mai 20, 2008 6:32 pm

This is really a stupid question O_________O''

Pai normal ca rock, mai ales j-rock. De cand au aparut niciodata nu mi-au placut manelele. Scuze daca e vreun fan pe aici sau va trece pe aici vreun fan al acestui gen muzical, de fapt mie nici macar nu mi se pare un gen muzical. Sunt niste oameni care nu au altceva de lucru decat sa ma zgarie pe mine pe urechi si pe creier. Deci pur si simplu detest aceasta muzica.
Tata mai asculta cateodata manele si cand aud ca pune cate o manea si ies din casa sau imi bag castile in urechi >.< Deci prefer rock-ul.
Byo.Shin
Byo.Shin
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 40
Varsta : 30
Inscriere : 18/05/2008

Sus In jos

Rock vs Manele - Pagina 2 Empty Re: Rock vs Manele

Mesaj Scris de aiko-chan Mar Mai 20, 2008 7:42 pm

uuu shin chan e d partea mea Smile)d partea majoritatii din cate vad...me is tot waiting for anticorpi:((vecinii mei dau petrecere...si a fost si o nunta ieri in strada...q manele logik:((
avatar
aiko-chan
Membru
Membru

feminin
Numarul mesajelor : 155
Varsta : 30
Stare de spirit : happy
Inscriere : 26/03/2008

Sus In jos

Rock vs Manele - Pagina 2 Empty Re: Rock vs Manele

Mesaj Scris de Byo.Shin Mar Mai 20, 2008 7:49 pm

Mda... mai nou ce nunta e aia fara manele? >.<

si o sa vina banchetul, ca sunt pe a8a si sigur o sa vrea colegii mei manele si nu stiu cum o sa rezist >.<
Mai bine ascult populara decat manele >.<
Byo.Shin
Byo.Shin
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 40
Varsta : 30
Inscriere : 18/05/2008

Sus In jos

Rock vs Manele - Pagina 2 Empty Re: Rock vs Manele

Mesaj Scris de aiko-chan Mar Mai 20, 2008 8:03 pm

da sa sti...ma gandeam c fac eo la nunta mea k nu vreau maneleee...o sa fiu super torturata si de asemenea k nunta se prelungeste...mey dah c naiba,sa asculte si ei in restaurant undeva k nu e nimeni obligat sa asculte muzica lor de cacao...si cik muzik d suflet...OMG o_o e bolnav ala kre zice...sincer nu suport manelistii...
avatar
aiko-chan
Membru
Membru

feminin
Numarul mesajelor : 155
Varsta : 30
Stare de spirit : happy
Inscriere : 26/03/2008

Sus In jos

Rock vs Manele - Pagina 2 Empty Re: Rock vs Manele

Mesaj Scris de Tourniquet Joi Mai 22, 2008 11:13 am

Byo.Shin a scris:Mda... mai nou ce nunta e aia fara manele? >.<

si o sa vina banchetul, ca sunt pe a8a si sigur o sa vrea colegii mei manele si nu stiu cum o sa rezist >.<
Mai bine ascult populara decat manele >.<


o damn..uite de asta nu am vrut eu sa ma duc la banchet rire dar ma duc ca ma obliga mama ca se supara diriga sad

nu stiu cum o sa ma descurc..dar cantina aia sau ce o fi unde mergem noi sa facem banchetul e aproape de cimitir...cred ca ma mut acolo pentru o noapte rire

off off.....

hmm..in concluzie rock rulzz!!!! :d
Tourniquet
Tourniquet
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 1534
Varsta : 31
Localizare : Adjud
Stare de spirit : mai conteaza??
Inscriere : 02/02/2008

http://darkicewolf.piczo.com

Sus In jos

Rock vs Manele - Pagina 2 Empty Re: Rock vs Manele

Mesaj Scris de daniela Joi Mai 22, 2008 7:41 pm

nu stiu daca am mai spus asta sa nu sau daca ceea ce voi zice acum contrazice ce am spus mai demult. nu am nimic cu manele, rock, emo, punk, harajuku and all those stuff. ^^ fiecare cu ce ii place. nu inteleg dc se tot cearta oamenii astia.fiecare e diferit si toti ne regasim in genuri de muzica diferite. daca ala asculta rock, ii place muzica satanica sau nu mai stiu eu ce, lasa-l in plata domnului. daca manelistul vede iubire in 'burice' si 'shunci' si buze foarte rosii cu contur negru, lasa-l si pe el in pace. cum tie iti place ceva asa ii place si celuilalt. Nu conteaza. daca ala vrea sa sinucida...asta e, e viata lui. sa faca ce vrea cu ea! asa cum majoritatea au ales sa fie rokeri. asta imi aminteste ca maine nishte idioti vor tine campania anti-emo in fata teatrului national undeva langa statia de tramvai, pe langa liceul meu. Dar... mi se pare o tampenie. Nu inteleg de ce sunt asa de revoltati unii impotriva altor genuri. Eu nu sunt nici una din alea de mai sus. Sunt ceva gen ... hippy. un fel de razvratire impotriva materialismului si a superficialitatii...^^" nu cred ca mai exista persoane de genul. :-? anyway, am deviat subiectul. cred ca ar trebui sa facem un topic in care se discutam lucruri de genul.

in concluzie, nu imi pasa daca un prieten este roker sau manelist, atata timp cat ne intelegem bine si nu am nimik cu nimeni. Rolling Eyes
daniela
daniela
V.I.P
V.I.P

feminin
Numarul mesajelor : 2384
Varsta : 31
Localizare : Iasi
Stare de spirit : monkey-maddness XD
Inscriere : 01/01/2008

Sus In jos

Rock vs Manele - Pagina 2 Empty Re: Rock vs Manele

Mesaj Scris de EvilCatMitzy Joi Mai 22, 2008 9:45 pm

hmm...

emo nu e ceva pentru kre sa fii impotriva..in fond some ppl are sick-minded n-ai ce sa faci...n-am absolut nik impotriva stilului de imbracaminte dar de la a te imbraca emo shi a fi emo e cale lunga...nu recomand nimanui, am avut shi am prieteni emo...shi nu ati vrea sa treceti prin ce trec ei so...asta e parerea mea despre partea asta
kt despre discutat de subiectul asta..am putea face romane..peste tot se vorbeshte de chestia asta...inclusiv de rock vs manele shi invers...
poate fiecare sa asculte ce-o vrea din partea mea i really don't give a damn (k sa nu zic altcva)...dar eu sunt pro-rock so...i've said my thang
EvilCatMitzy
EvilCatMitzy
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 33
Localizare : Bucharest
Inscriere : 06/04/2008

http://www.deadlygorgeousart.cabanova.ro/

Sus In jos

Rock vs Manele - Pagina 2 Empty Re: Rock vs Manele

Mesaj Scris de Ana-Anibas Vin Mai 23, 2008 8:40 am

am citit cam...aa...65% de ce s-a scris la aceasta rubrica..si vad ca ROCK-ul e la putere....adevarul e ca am observat ca , cel putin la mine in scoala, majoritatea persoanele care au rezultate bune la invatatura asculta ROCK, pop,hip-hop sau alte genuri de muzica de care altii nu se ating.......aia care se straduesc asculta rap...iar aia care stau numai din corijare in corijare...sunt manelisti....

ma rog...asta e doar o observatie a mea...bineinteles ca mai sunt si exceptii...dar printre persoanele din anturajul meu....cam asa sta treaba....e ciudat....dar...ROCK ON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ana-Anibas
Ana-Anibas
Membru avansat
Membru avansat

feminin
Numarul mesajelor : 752
Varsta : 32
Localizare : Iasi
Stare de spirit : >_< ^_^ *~* @_@ O_o X_X o.O
Inscriere : 11/01/2008

Sus In jos

Rock vs Manele - Pagina 2 Empty Re: Rock vs Manele

Mesaj Scris de shadowcat Dum Mai 25, 2008 10:06 pm

Nici in gluma nu as spune k aleg manelele...ascult rock si voi asculta pt totdeauna(si knd voi fi batrana la 80 d ani o sa tin o chitara in mana si o sa fac atmosfera:> )
Pey...vad k s-a discutat ceva despre persoanele maneliste si nu prea as avea nimic d adaugat.Personal nu am nimic cu ei,dar sunt un tip d manelisti kre ies in evidenta ,pt k asa vor ei ,prin felul in kre vorbesc,prin haine,masini,lanturi aurii gen lant d caine-si cat mai multe cu putinta,nu conteaza dak se trece peste greutatea limita a corpului-si manelele d p telefonul mobil date p PLAY.Pur si simplu nu pot suporta acest gen d manelisti pentru incultura d kre dau dovada(nu k as fi eu in varful lui everest,dar nu ma cobor nici sub piciorul broastei).Cu categoria d manelisti mai discreta nu am nimic,macar ei nu fluiera si striga dupa tn p strada :"Hei fata/Heeeeeeei/Baaaaaaaaaaa/...Faaaa...(nu-mi place sa spun asta:| )/ CENZURAT"

Ca sa mai adaug cv...m-am saturat d manelele date la maxim d la vecini sau kre se aud d la masinile kre opresc la semaforul din fata blocului!!!!!!!Intamplarea face k sa stau si la o intersectie circulata,asa k am parte d toata fauna Romaniei!!!Nu mai spun k a venit si caldura si spre binele meu tin geamul deschis,dar am ajuns la concluzia ca asta duce la poluare fonica.
shadowcat
shadowcat
Membru nou
Membru nou

feminin
Numarul mesajelor : 23
Varsta : 31
Localizare : city of devils
Stare de spirit : loading
Inscriere : 24/05/2008

Sus In jos

Rock vs Manele - Pagina 2 Empty Re: Rock vs Manele

Mesaj Scris de Lilium Joi Mai 29, 2008 4:10 pm

sa spunem ca manele au picat din cer si toate se bazeaza pe acelasi lucru...bani, dusmani, femei si prostiile pe care le scornesc manelistii.
din cele doua aleg muzica rock, mai ales ca sunt anumite melodii care sunt cu adevarat bune...Smile
Lilium
Lilium
Membru nou
Membru nou

feminin
Numarul mesajelor : 37
Varsta : 29
Localizare : In fata calculatorului
Stare de spirit : Andra ureshi
Inscriere : 25/05/2008

Sus In jos

Rock vs Manele - Pagina 2 Empty Re: Rock vs Manele

Mesaj Scris de megumi@haruko_haru307 Lun Aug 04, 2008 10:56 pm

manelele sunt tot ce-am auzit mai oribil kaos familia mea detesta manelele si la sc. se ascultau numai manele...intr-o zi aveam volumul pe calculator la maxim si am intrat pe blog la una si calculatorul a inceput automat sa cante manele la maxim angry ce cosmar!!!!
normal ca-s pt. rock !!! mama-i rock-arita si yo ador rock-ul!!!
manelisti sunt imputiti!!! rock-erii sunt curati!!!
din pacate am prieteni care asculta manele miau oribil!!
cand am vazut titlul "rock vs manele" am crezut ca toata lumea o sa aleaga manele!
sunt terorizata!!!! jap7 nu-mi plac manelele!

manelisti buni de nimic si imputiti

nu vrau sa aud de manele!!!
megumi@haruko_haru307
megumi@haruko_haru307
Membru
Membru

feminin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 30
Localizare : world of darkness
Stare de spirit : I'm so sad :'(
Respectarea regulilor : Rock vs Manele - Pagina 2 221010
Inscriere : 07/06/2008

http://darknees-307-cat.hi5.com

Sus In jos

Rock vs Manele - Pagina 2 Empty Re: Rock vs Manele

Mesaj Scris de Ayame Lun Dec 14, 2009 12:07 pm

eu sunt total 100% rockerita asc de cand aveam 10 ani^^urasc manelisti care canta si dansurile lor stupide,nu ca as avea cu ei ceva in special doar ca is foarte prosti si nu inteleg nimic^^deci rock on!!!!!ROCK IS MY LIFE!!!!!!!!!
Ayame
Ayame
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 71
Varsta : 29
Stare de spirit : HAPPY now^^
Respectarea regulilor : Rock vs Manele - Pagina 2 111010
Inscriere : 25/11/2009

Sus In jos

Rock vs Manele - Pagina 2 Empty Re: Rock vs Manele

Mesaj Scris de yzumi Vin Feb 26, 2010 6:50 pm

rock evident!! chiar nu suport manelele.....mai ales k varumiu e manlist si e de nesuportat (pun caracterul lui pe baza manelelor si am motiv dak l-ati cunoaste mi-ati da dreptate)........nikiodata nu am suportat manelele si sincer rock-ul e acel gen de muzica care merita ascultata....rock on! ^_^ kaos2
yzumi
yzumi
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 5
Varsta : 29
Inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Rock vs Manele - Pagina 2 Empty Re: Rock vs Manele

Mesaj Scris de Yuurisu Sam Aug 07, 2010 11:13 pm

Rock PWNS manele XD
Adica manelele sunt gen 'ohh shalala viata mea femeia dusmanul'
Si .. nu le inteleg rostul in lume! adica, de ce te'ai obosi sa ii faci altar lu' Gutza cand poti sa'i faci altar lui Matsuri Hino?
Nu c'oi fi eu mare rockeriță, da' hei, ma seaca manelele!
Hai sa intru si eu in club, ma primiti? japan
Yuurisu
Yuurisu
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 5
Varsta : 113
Inscriere : 07/08/2010

Sus In jos

Rock vs Manele - Pagina 2 Empty Re: Rock vs Manele

Mesaj Scris de Aki Sam Noi 13, 2010 1:49 am

Lol! Anti-manele clar. Nici nu stiu pe cate forumuri am "deschis" Anti Manele Campaign. :]]

Anyway, ascult de ceva (mult timp) rock si o voi mai tine pe rock multa vreme (till I turn into a sparrow and beyond - literally).

Well, eu ascult mai mult j-rock, dar nu asta e relevant aici.

Ah, ca tot s-a zis de manelari (cuvantul asta mi-e cel mai usor de folosit) am doua prietene care ascultau (well, una asculta candva si una mai asculta cateodata), dar care s-au dat pe soft rock sau techno. Invata si ele lucruri noi. Evolueaza.

Nu am o parere buna despre manelari si nu pot sa suport ritmul ala + versurile de o cretinitate imposibila si o incultura imensa care se repeta de 1000 de ori pe melodie. Motiv pentru care prefer sa stau acasa in loc sa merg la un revelion, majorat sau nunta si, da, banchet. (prin zona mea nu exista multi rockeri. Sufar!).

Rock rullz!

Just my opinion, don't kill me!
Cheers!
Aki
Aki
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 31
Respectarea regulilor : Rock vs Manele - Pagina 2 111010
Inscriere : 27/03/2010

http://blue-universe.forumer.ro/

Sus In jos

Rock vs Manele - Pagina 2 Empty Re: Rock vs Manele

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum