J-effect
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Alchimistul de metal

+3
daniela
ELLAangels
Mahoro
7 participan?i

In jos

Alchimistul de metal Empty Alchimistul de metal

Mesaj Scris de Mahoro Mar Ian 01, 2008 10:57 pm

De mult stiam de acest anime si auzisem cat de bun e,dar niciodata nu m-a interesat sa vad despre ce e vorba.Pana au inceput sa il dea pe A+(noroc cu canalul asta).Din moment ce nu-l mai vazusem ,nu am avut nici o problema cu dublajul vocilor in limba romana si chiar m-am bucurat sa vad un anime asa.Cu timpul a inceput sa imi placa ,devenind unul dintre favoritele mele(anime-uri),mai ales ca era vorba despre alchimie.
Mahoro
Mahoro
Membru junior
Membru junior

feminin
Numarul mesajelor : 58
Varsta : 30
Inscriere : 01/01/2008

Sus In jos

Alchimistul de metal Empty Re: Alchimistul de metal

Mesaj Scris de ELLAangels Mier Ian 09, 2008 10:55 pm

Eu inca ma mai uit la animeul acesta, ca nu am vazut toate episoadele.De aceea sunt si curioasa, sa vad daca Al si Ed pot deveni vreodata umani! Este foarte interesant, animeul!
avatar
ELLAangels
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 9
Varsta : 31
Inscriere : 09/01/2008

Sus In jos

Alchimistul de metal Empty Re: Alchimistul de metal

Mesaj Scris de daniela Joi Ian 10, 2008 8:21 pm

nu l-am urmarit niciodata dar am auzit de el, am vazut poze.. dar pare neinteresant. spuneti-mi si mie despre ce e vorba in el si daca merita vazut... Wink
daniela
daniela
V.I.P
V.I.P

feminin
Numarul mesajelor : 2384
Varsta : 31
Localizare : Iasi
Stare de spirit : monkey-maddness XD
Inscriere : 01/01/2008

Sus In jos

Alchimistul de metal Empty Re: Alchimistul de metal

Mesaj Scris de Namiko Joi Ian 10, 2008 11:55 pm

Daniela,incearca sa te uiti,e posibil sa iti placa foarte mult chiar(sau sa nu iti placa deloc,depinde tongue ).Dupa mine este un anime excelent si merita vizionat(si asta nu o zic doar eu).
Namiko
Namiko
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 601
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Respectarea regulilor : Alchimistul de metal 111010
Inscriere : 27/12/2007

https://j-effect.forumgratuit.ro

Sus In jos

Alchimistul de metal Empty Re: Alchimistul de metal

Mesaj Scris de Tourniquet Dum Feb 03, 2008 5:20 pm

hmm...cica ma uit si eu la anime-ul asta...dar numa cand prind:-?? deci nu am ce sa zic de el

si....o fi meritand el sa fie vizionat....dar nu pot zice k tocmai place....k dak placea nu pierdeam mai nici un episod Wink)
Tourniquet
Tourniquet
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 1534
Varsta : 31
Localizare : Adjud
Stare de spirit : mai conteaza??
Inscriere : 02/02/2008

http://darkicewolf.piczo.com

Sus In jos

Alchimistul de metal Empty Re: Alchimistul de metal

Mesaj Scris de YusukeInuyasha Dum Feb 17, 2008 12:17 am

/


Ultima editare efectuata de catre YusukeInuyasha in Sam Oct 01, 2011 12:14 am, editata de 1 ori
YusukeInuyasha
YusukeInuyasha
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 13
Varsta : 31
Inscriere : 05/02/2008

Sus In jos

Alchimistul de metal Empty Re: Alchimistul de metal

Mesaj Scris de Myu~ai Mar Mai 27, 2008 9:22 am

Well,sincera sa fiu am vazut animeul asta pe sarite cum am eu prostul obicei.Totusi mi s-a parut extrem de interesant.In primul rand,imi place ideea cu alchimia.Mi se pare genial sa poti folosi o asemenea putere chiar dak exsista niste riscuri majore(aici ma refer la ideea lui Ed si Al de a-si aduce la viata mama)
In al doilea rand imi plac personajele.Au o personalitate complexa si se completeaza unul pe altul.Chiar si homunculi sunt dragutzi in felul lor si chiar mi-a parut rau ptr felul in care au fost tratati.Singura lor dorinta era aceea de a deveni oameni,bine recunosc ca au cam exagerat cu piatra aia filozofala in momentul in care au ucis atatia oameni,dar totusi meritau o soarta mai buna ptr k nu era vina lor k existau.
Apoi sunt Al si Ed..copii nebuni dupa parerea mea si totusi f puternici,mai ales Ed.
Ceea ce mi s-a parut ciudat a fost sfaritul care a dat totul peste cap.Sincera sa fiu nu ma asteptam la asa ceva,dar uite ca s-a intamplat ^^
So,concluzia e ca Full metal alchemist e un anime bun de vizionat ^^
Myu~ai
Myu~ai
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 32
Localizare : In a tragedy
Stare de spirit : who the hell cares?
Inscriere : 06/02/2008

Sus In jos

Alchimistul de metal Empty Re: Alchimistul de metal

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum