J-effect
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Pareri

+6
LiliGrace
Tourniquet
Naive
Namiko
daniela
Terrene
10 participan?i

In jos

Pareri Empty Pareri

Mesaj Scris de Terrene Joi Ian 24, 2008 3:30 pm

Pai aici va spuneti parerile despre acest anime

Iata si parerea mea .... : mie mi se pare fff dragut desenul doar ca e cam sad .... grafica nu e fff buna ... dar coloana sonora dap ... pers imi plac ... mai ales lucy si nyuu ^_^
Terrene
Terrene
FanClub Death Note
FanClub Death Note

Numarul mesajelor : 11
Varsta : 30
Inscriere : 20/01/2008

Sus In jos

Pareri Empty Re: Pareri

Mesaj Scris de daniela Vin Ian 25, 2008 8:55 pm

am vazut jumate din animeul asta. cam sadic.... ma sperie.... si tipa aia cu personalitatile ei... um.. verry strange....si park avea nishte maini invizibile care umblau peste tot si ... whoaaa.... scary rau... imi place totusi melodia de la inceput. lol!
daniela
daniela
V.I.P
V.I.P

feminin
Numarul mesajelor : 2384
Varsta : 31
Localizare : Iasi
Stare de spirit : monkey-maddness XD
Inscriere : 01/01/2008

Sus In jos

Pareri Empty Re: Pareri

Mesaj Scris de Namiko Vin Ian 25, 2008 10:31 pm

Nu am vazut decat doua episoade din acest anime.Si pot spune ca nu ma fascinat foarte tare.Nu sunt innebunita dupa astfel de anime-uri(sange mult,crime,capete taiate,etc...)
Ii dau un 8,nah daca nu imi place mie nu inseamna ca nu e bun... Laughing
Namiko
Namiko
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 601
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Respectarea regulilor : Pareri 111010
Inscriere : 27/12/2007

https://j-effect.forumgratuit.ro

Sus In jos

Pareri Empty Re: Pareri

Mesaj Scris de Naive Dum Ian 27, 2008 7:31 pm

nu prea stiu ce sa zic..e prea umm nu stiu..ciudat pentru mine...am vazut vreo 6 ep..nu m-a impresionat prea mult...dupa ce am vazut ce i-a facut lucy lui nana..am ramas O_o...dar mi-a placut sarutul ala din padure..Very Happy
Naive
Naive
FanClub Death Note
FanClub Death Note

Numarul mesajelor : 168
Varsta : 30
Inscriere : 27/01/2008

http://purple-butterfly.topgoo.net

Sus In jos

Pareri Empty Re: Pareri

Mesaj Scris de Tourniquet Joi Feb 07, 2008 12:02 am

nu am vazut decat vreo 2 episoade...deci nu am ce comenta......ce pot spune e ca e plin cu sange si morti:))
nici nu stiu cum se numesc persoanejele;))
dar cand am sa alfu o sa ma intorc cu un Edit ^^
Tourniquet
Tourniquet
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 1534
Varsta : 31
Localizare : Adjud
Stare de spirit : mai conteaza??
Inscriere : 02/02/2008

http://darkicewolf.piczo.com

Sus In jos

Pareri Empty Re: Pareri

Mesaj Scris de LiliGrace Lun Feb 25, 2008 7:23 am

hmmm...interzis celor ku probleme de inima...adevarul e k eu nu am vazut prea mult din acest anime...Grafik poate shoka.Istoria e destul de interesanta...Coloana sonora e slaba!Partea personajelor e kam rau realizata...nu prea ai de unde alege...personal,yo kred k Lucy e cea kare e cv mai ok k ceilaltsi...
LiliGrace
LiliGrace
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 37
Varsta : 33
Inscriere : 22/02/2008

Sus In jos

Pareri Empty Re: Pareri

Mesaj Scris de mih Lun Feb 25, 2008 11:48 am

eu l-am vazut pe tot...si mi-a placut fffff mult love
ipresionanta povestea
adica....imi place...


iar grafica episoadelor ...mai ales in primu si in amintirile lui Lucy wow
cu sangele ala....cand i-a omorat pe pripasii aia Evil or Very Mad

totusi...te lasa in ceata.....in 12 [13 e ova] ....adica....eu zic ca Nyu s-a intors la Kouta.....
si e ciudat ceasu ala..[orologiu sau ce e el] Shocked
mih
mih
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1168
Varsta : 31
Localizare : Yakuza
Stare de spirit : exista?
Respectarea regulilor : Pareri 111010
Inscriere : 03/02/2008

http://pakemono-chan.deviantart.com

Sus In jos

Pareri Empty Re: Pareri

Mesaj Scris de LacusxKira Mar Apr 01, 2008 9:26 pm

K shi Mih shi eu l`am vazut pe tot.....e un anime care mi`a placut foarte mult pacat k a fost atat de scurt No No .....bineintels are povestea un pik cam complicata shi trebuie urmarit cap-coada pt as intelege ce se petrece shi de ce Wink .......grafika e foarte buna iar linia melodika de asemeni Laughing de exemplu mel lilium e o melodie care mi se pare foarte romantika shi trista in acelashi timp deorece ea reflecta de fapt dorinta lui Lucy de a uita tot trecutul si a incepe o viatza noua alaturi de Kouta angel .....akum nu stiu sigur daka asta sa intamplat sau nu deorece kum a spus shi Mih finalul te lasa un pik in ceatza.....se aude ceasul ala shi cineva suna la poarta iar Kouta se duce shi deschide Arrow .....acum nu avem de unde sa stim daka era ea sau nu insa eu prefer sa vad anime-ul k un happy ending deci pt mine akolo era Lucy Razz Razz .....Mi`ar place sa continue seria anyway Crying or Very sad Crying or Very sad
LacusxKira
LacusxKira
Membru nou
Membru nou

feminin
Numarul mesajelor : 35
Varsta : 31
Localizare : nowhere....
Stare de spirit : Happy
Inscriere : 03/01/2008

Sus In jos

Pareri Empty Re: Pareri

Mesaj Scris de Hana Sam Mai 03, 2008 10:08 pm

Elfen lied a fost unul dintre cele mai bune anime-uri pe care l-am vazut.Imi place ca e un anime mai sadic si cu mult sange.Pacat ca a fost asa scurt.Grafica a fost buna,coloana sonora mi-a placut mult mai ales op-ul.Personajul care m-a impresionat cel mai mult a fost Lucy,pentru ca desii a suferit mult,a vrut sa se razbune.E foarte puternica si cel mai mult m-au impresionat sentimentele sale pentru Kouta,mai ales ca la sfarsit a devenit de nerecunoscut.
Elfen lied este un anime foarte bine realizat si il recomand pentru cei care nu l-au vazut ^^
Hana
Hana
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 6
Varsta : 30
Inscriere : 21/04/2008

Sus In jos

Pareri Empty Re: Pareri

Mesaj Scris de Byo.Shin Lun Mai 19, 2008 6:48 pm

Este un anime destul de bun. O ador pe Lucy si povestea ei.
Totusi anime-ul e putin cam infricosator, dupa parerea mea, dar e destul e complex si plin de suspans...plecand de la personaje si grafica pana la muzica si toate celelalte.
Unele chestii sunt destul de greu de inteles...si mi-a luat ceva timp sa inteleg ce vrea sa zica in unele episoade >.<
Sfarsitul a fost destul de dragut si mi s-a parut potrivit pentru acest anime si mi-a placut destul de mult...nu-mi venea sa cred ca se termina >.<
Byo.Shin
Byo.Shin
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 40
Varsta : 30
Inscriere : 18/05/2008

Sus In jos

Pareri Empty Re: Pareri

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum