J-effect
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

L sau Light

+15
LacusxKira
Ryuk
Rinoa
LiliGrace
Akaete
mih
Tourniquet
Ana-Anibas
Phitropie
Tahrik
magicb
*Ayumu~Light(Kira~Ichigo*
Myu~ai
daniela
Namiko
19 participan?i

In jos

L sau Light

L sau Light I_vote_lcap75%L sau Light I_vote_rcap 75% 
[ 18 ]
L sau Light I_vote_lcap25%L sau Light I_vote_rcap 25% 
[ 6 ]
 
Total voturi : 24
 
 

L sau Light Empty L sau Light

Mesaj Scris de Namiko Mier Ian 23, 2008 11:14 pm

Personajul favorit L.Mi-a placut de cand l-am vazut.Sincera sa fiu nu am mai vazut un astfel de personaj pana acum.Este cu adevrat deosebit.
Pana sa fie vorba de cazul lui Kira/Light ,nu isi aratase chipul el fiind un mare detectiv dar nestiind nimeni cum arata.A fost nevoit pana la urma sa se intalneasca cu politia ,punandu-si viata in pericol.Spre mirarea lor....hm,nu le-a venit sa creada cand l-au intalnit,adica a fost ceva de genu'...."OMG!cHIAR E MARELE DETECTIV l"? scratch ei dandu-si seama de acest lucru doar cand L a inceput sa le povesteasca despre caz.
Cu adevarat un geniu,pot spune chiar ca era mai inteligent decat Light,care pur si simplu era disperat de faptul ca in orice clipa putea sa il descopere,in timp ce L actiona cu calm fiind sigur ca Light si Kira sunt unul si acelas.
Cu adevarat este un personaj mult mai interesant decat Light,acesta fiind doar un obsedat care s-a trezit el ca are puterea de a face dreptate Rolling Eyes crezandu-se Dumnezeu,cu timpul schimbandu-si radical ideile.De ce zic acest lucru?Nu ca as fi vazut tot anime-ul dar incepuse sa omoare oameni nevinovati,chiar si pe tatal lui....
Acest personaj imi e total antipatic si ma bucur ca a murit la sfarsit(scuze fanilor....)

Altceva despre pers meu favorit...
Pot spune ca este cu adevarat simpatic,putin ciudatel cei drept dar kawaaai....Mananca atatea dulciuri si nu se ingrasa deloc.Ma rog,acest lucru se intelege deoarece el nu prea doarme lucrand tot timpul la diferite cazuri si avand nevoie de energie mai ales ca politistii aia sunt mai mult de umplutura pe acolo Laughing
Ce urasc este faptul ca Light nu s-a lasat pana nu l-a omorat si pe L.Din acest motiv nici nu vreau sa aud de acest personaj .


Sunt curioasa ce pareri aveti si voi despre ei doi....

L sau Light L011vk1
Namiko
Namiko
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 601
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Respectarea regulilor : L sau Light 111010
Inscriere : 27/12/2007

https://j-effect.forumgratuit.ro

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de daniela Vin Ian 25, 2008 8:33 pm

um.. intrebare caraghioasa: cine e L si cine e LIGHt? poze? sau ceva. sa-mi dau si eu seama pe ce lume traiesc. tongue
daniela
daniela
V.I.P
V.I.P

feminin
Numarul mesajelor : 2384
Varsta : 31
Localizare : Iasi
Stare de spirit : monkey-maddness XD
Inscriere : 01/01/2008

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de Namiko Vin Ian 25, 2008 8:37 pm

offtopic:Si cand ma gandesc ce bucuroasa cand am vazut s-a raspuns la acest topic rire
Daniela,ce iti pot spune ca sa nu fiu prea offtopic(nu am cum sa nu fiu nah....) uita-te la anime si ai sa vezi....eu inca mai plang cand ma uit la episodul 25
p.s:iti pot da eu episoade daca vrei....
App,cel din poza pusa de mine e L love
Namiko
Namiko
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 601
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Respectarea regulilor : L sau Light 111010
Inscriere : 27/12/2007

https://j-effect.forumgratuit.ro

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de daniela Vin Ian 25, 2008 8:41 pm

ohhh.. cred ca stiu despre cine vorbesti.. da, chestia aia care se uita ciudat, L... ok, pe el il votez. lol!
daniela
daniela
V.I.P
V.I.P

feminin
Numarul mesajelor : 2384
Varsta : 31
Localizare : Iasi
Stare de spirit : monkey-maddness XD
Inscriere : 01/01/2008

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de Myu~ai Joi Feb 07, 2008 5:31 pm

Hmm...la inceput l-as fi ales pe Light.Imi place calmul si inteligenta lui.Plus ca avea si curaj.Iar prima "apritie" a lui L mi s-a parut un pic stupida.Adik imi dadea impresia ca se credea atat de mare si tare incat nu vroia sa-si arate mutra>.> si-mi arata un televizor cu o litera-.-' genial.Apoi...l-am vazut in carne si oase si m-a bufnit rasul.Arata de park tocmai se trezise din somn Laughing Si de tunci am inceput sa-l plac mai mult pe el.Pe lang asta adora dulciurile *_____* si e un genui .Plus ca Light deja o luase razna cu planul lui si mi se parea un pic cam prea obsedat.x.X'
So il aleg pe L^^
Myu~ai
Myu~ai
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 32
Localizare : In a tragedy
Stare de spirit : who the hell cares?
Inscriere : 06/02/2008

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de *Ayumu~Light(Kira~Ichigo* Sam Feb 09, 2008 4:57 pm

uuu curios lucru sunt printre putinii careia ii place Light bom eu sunt de acord cu viziunea lui ..adica ucide cu ajutorul carnetului numai criminalii nu s-a atins de vreum om bun , accepta provocarea lui L chiar daca nu-l cunoaste, e destept, un elev model, si ce ma atras pe mine cel mai mult este faptul ca e plictisit ... plictisit de viata...asta chiar e o tarie de a te gandi si din alta perspectiva ..bine am vorbit despre el mai mult pshihip acum fizic .. imi place parul lui blond , ochii negri dar culoarea ochilor imi place mai mult cand sunt rosii :X:X:X gata cred ca m-am indragostit cherry

Edit: stiu ca dupa aceea le omoara acu ma refeream la partea de inceput, ca mie imi place si cand devine chestia asta o obsesie pentru el Embarassed


Ultima editare efectuata de catre in Dum Feb 10, 2008 8:34 pm, editata de 1 ori
*Ayumu~Light(Kira~Ichigo*
*Ayumu~Light(Kira~Ichigo*
FanClub Death Note
FanClub Death Note

Numarul mesajelor : 141
Varsta : 31
Inscriere : 09/02/2008

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de magicb Sam Feb 09, 2008 9:20 pm

ba da...l-a ucis pe tipu ala de la fbi(forget his name) si pe logodnica lui, pe wedy si pe blondu ala, hmm...
sa nu fiu off
L!!!!!!!!!!!!!! il ador. japan4
magicb
magicb
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 609
Varsta : 36
Localizare : miau
Stare de spirit : vreau sa dorm :|
Inscriere : 03/02/2008

http://magicb-diary.blogspot.com

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de Tahrik Dum Feb 10, 2008 8:22 pm

Well L is the best , cei drept si mie imi placea mai mult de Light O_O , faptul ca vroia sa scape lumea de criminali , da a inceput sa devina patetic LOL , numai la aia se gandeste si mie imi place mai mult de Lawliet ^^ , nu a fost chiar pacalit de Light si chiar daca a fost ucis de el...nu-l consider pe Light mai inteligent , in final moare si el...desi chiar imi pare rau ca a trebuit sa moara si L...wte il aleg pe L ^^.
Tahrik
Tahrik
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 141
Varsta : 31
Inscriere : 25/01/2008

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de Phitropie Mar Feb 12, 2008 10:40 pm

acum sunt nevoita sa va plictisesc putin X.X
Si am sa incep in primul rand cu Light.Desii nu imi place sa recunosc,din anumite privinte chiar seman cu el si la inceput chiar eram de partea lui in legatura cu faptul ca in lumea asta exista foarte multi oameni care ar merita sa moara.Dar Light devine obsedat de death note si ajunge intr-un final sa devina chiar el un criminal...obsesia asta e prea mare si de aceea nici nu a realizat ca nu ar fii reusit nici o data sa faca o lume perfecta,fara criminali.Apoi de cand si-a pierdut atunci memoria tot ce a facut a fost sa joace teatru.I-a castigat increderea lui L prin trucurile lui si l-a ajutat sa il ucida pe Kyosuke Higuchi,care deveniste de asemenea kira.
Apoi chiar daca o urasc pe Misa si mi-se pare un personaj stupid,nu cred ca merita ca Light sa se poarte asa.Tot ce a facut a fost sa se foloseasca,practic de ea pentru a construii acea lume despre care vorbea el.

L...ei bine este un personaj interesant ce este drept.Este cam enervant faptul ca toata lumea il place pentru faptul ca el este mai diferit,dar majoritatea il place dupa doar cateva episoade,fara sa stie intr-adevar nimic despre el.Anyway nici nu am de gand sa spun lucruri care nu se afla in anime,ci doar in manga sau nici chiar in manga.Am sa spun doar ca este un personaj inteligent si pe langa asta nu la fel de obisnuit si normal ca si Light.Am ajuns sa vad Death Note de 23 de ori si am citit mult mangaurile...la inceput l-am considerat doar ciudat dar apoi mi s-a parut chiar un personaj nebun.Ador modul in care gandeste si de asemenea face uneori niste fete foarte inocente si dezorientate (in special in manga)...apoi acele replici care mi-au placut mereu...de asemenea si atunci cand spune lucruri de genul "Stupid Matsuda".

In concluzie il voi alege pe L,chiar daca are atat de multi fani care nu stiu nimic despre el X.X...si nu spun ca toti sunt asa,ci ma refer la majoritatea care au argumente stupide in genul "Imi place L pentru ca e un geniu,e mai ciudat si manganca multe dulciuri" -.-"
And yeah stiu ca majoritatea veti zice ca poate spun ca nu stiti nimic despre el in general doar ca sa ma dau mare dar nu e asa pentru ca nu ar avea nici un rost..X.x..spun asta pentru ca intr-adevar asa este ^.~si se reflecta si din posturile voastre...cel putin la majoritatea asa este...
Phitropie
Phitropie
Membru nou
Membru nou

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 32
Localizare : Pandora's Box
Inscriere : 12/02/2008

http://eclipse-project.1talk.net/

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de Ana-Anibas Sam Feb 16, 2008 5:12 pm

eu am descoperit animeul Death Note din intamplare si personajul care mi-a atras atentia a fost L....pentru ca avea o figura de cutu nevinovat....si cu parul ala ciufulit....si degetul in gura....OK!...Am vazut cateva episoade si...na..si light e dragut...dar prea ahtiat dupa putere ( ce om intreg la minte se ia la brat cu un Zeu al Mortii Suspect )..ok....ce pot spune....Ambii sunt simpatici...dar L e.... japan4 .......(Light si L seamana cu doi colegi de la scoala)
Ana-Anibas
Ana-Anibas
Membru avansat
Membru avansat

feminin
Numarul mesajelor : 752
Varsta : 32
Localizare : Iasi
Stare de spirit : >_< ^_^ *~* @_@ O_o X_X o.O
Inscriere : 11/01/2008

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de Tourniquet Joi Feb 21, 2008 12:20 pm

eu nu stiu..sunt total paralela cu L sau Light ...ehh..fie am votat pentru L da nus tiu de ce O___O
Tourniquet
Tourniquet
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 1534
Varsta : 31
Localizare : Adjud
Stare de spirit : mai conteaza??
Inscriere : 02/02/2008

http://darkicewolf.piczo.com

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de mih Joi Feb 21, 2008 12:23 pm

L Cool

dak e dupa mine...votez mello rire

merci

Admin:vezi ca ai facut spam
mih
mih
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1168
Varsta : 31
Localizare : Yakuza
Stare de spirit : exista?
Respectarea regulilor : L sau Light 111010
Inscriere : 03/02/2008

http://pakemono-chan.deviantart.com

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de Akaete Lun Feb 25, 2008 5:34 am

Am mai scris undeva ce cred eu despre aceasta situatie...unul e mad killer,altul e mad genious...eu insa il prefer pe L,pentru ca Light e un idiot(eu zic acest lucru figurat,stiu ca creier are,stiu).Obsesia sa p/u carnet il face pur si simplu dezgustator.Chiar ma dezgusta sa-l vad razand ca un apucat de la faptul ca el reprezinta "dreptatea"(aha,cum sa nu) si mi se pare ca iata el chiar si-a meritat moartea pe deplin.
L....pai,pot sa spun ca e un personaj superb(insa ma deranjeaza faptul ca sunt multe fete care il plac din niste motive stupide...si eu nu am in vedere acest forum).E inteligent,desigur,si arata destul de bine(ador parul inchis la culoare).Insa faptul ca mananca atatea dulciuri ma cam...sperie.
Deci,alegerea mea ramane la L.
Si sorry p/u fanii lui Light.
Akaete
Akaete
Membru avansat
Membru avansat

feminin
Numarul mesajelor : 601
Varsta : 35
Localizare : World of Dark Angels
Stare de spirit : depressed
Inscriere : 25/02/2008

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de LiliGrace Lun Feb 25, 2008 7:04 am

L...ce-i drept,la inceput m-a bufnit rasul kand i-am vazut mutra...kaci el nu e delok atat de perfekt(acele groaznice cearcane,acel mers shi in general acea tsinuta....),partea buna:un geniu...(p.s la momentul dat pana shi infatsisharea lui mi se pare dragutza)....A avut un trekut trist shi o moarte tragik...
Light,un tip ku minte de invidiat a devenit mai apoi un maniak obsedat(scz fanilor)..
LiliGrace
LiliGrace
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 37
Varsta : 33
Inscriere : 22/02/2008

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de Rinoa Vin Feb 29, 2008 10:25 pm

L ptr k mi se pare foarte dragutz si are ceva deosebit in personalitatea sa.
Rinoa
Rinoa
Membru junior
Membru junior

feminin
Numarul mesajelor : 67
Varsta : 31
Inscriere : 02/01/2008

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de Ryuk Mar Apr 01, 2008 6:09 pm

Trebuie sa va anunt ca L va fi ucis paana la urma Light va castiga dar in final cineva il inlocuieste pe L si il prinde pe Light si are un sfarsit tragic cu moartea lui Lifht-KIRA...We Will Die



Admin:vezi ca asta e offtopic .nu trebuie sa ne zici sfarsitul ,ci doar personajul care il preferi si de ce
Ryuk
Ryuk
FanClub Death Note
FanClub Death Note

masculin
Numarul mesajelor : 229
Varsta : 30
Localizare : cine stie?
Stare de spirit : I hate myself.
Inscriere : 01/04/2008

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de LacusxKira Mar Apr 01, 2008 8:41 pm

L sau Light scratch ......hard question insa raspunsul meu e..................Light wow love ....Toamne il ador pe baiatul asta chiar daka e el putin cam neboon shi sadik uneori .....cel mai mult la el cred k imi place mod rapid shi complex de a gandi.....de asemeni are o vointza de fier shi nu ezita sa isi puna viatza pe linie Very Happy .......cat despre corp il gasesk fff atragator shi akolo Razz ......orikum imi pare rau k moare as fi vrut cumva sa isi fi schimbat viziunea dspre viatza shi talharii care o injosesk in fiecare zi...... No................Cat despre L....hmmmm....shi baiatul acesta are ceva unik shi aparte Twisted Evil ......imi place la el calmitatea k care gandeste shi precizia de a calc pe urmele lui Kira k atata precizie....de asemenea stie sa demasce foarte bine secretele dusmanului din reactiile acestuia shi din gesturi Laughing .....iar despr par no comment e cea mai cool frezura care se potriveste perfecta k stilul sau angel .....Insa sa vedetzi culmea banalitatzii rire ....cand am intrat prima oara la acest topik de graba si entuziasm am votat L in lokul lui Light .....asta e inka un vot in plus nu moaare nimeni la urma urmei procentul e mult mai mare pt L chiar daka eu il ador pe Light kaos-pinky .....ii dedik votul lui Red~Lotus k sa fie k dragoste ....poopz shi Ja ne!
LacusxKira
LacusxKira
Membru nou
Membru nou

feminin
Numarul mesajelor : 35
Varsta : 31
Localizare : nowhere....
Stare de spirit : Happy
Inscriere : 03/01/2008

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de EvilCatMitzy Mar Apr 22, 2008 6:35 pm

Light clar! Okay poate ca nu e cea mai buna metoda lui de a "face lumea mai buna", dar, makr face ceva u know...adevaru e k shi mie mi-ar placea sa am un Death Note...si asa nu mai traim noi prea mult in vremurile astea so...half of the life-span ar fi nik *laughs* (okay hai sa nu fiu rea). Arata si super-bine (let's face it girls) si in + e super-smart si super-calculat. Oricum iti trebuie foarte mult curaj si o calculare precisa a tuturor evenimentelor. O persoana inceata la minte n-ar avea ce sa caute cu un Death Note, i-ar merge probabil la inceput, dar apoi s-ar intoarce totul impotriva lui intr-un timp mult mai scurt dekt i s-a intamplat lui Light. Ma rog nu va mai plictisesc cu expliktii...
De ce nu L? Pentru ca e prea pur. E genu de: good guy serving law. Hai sa fim seriosi kti tipi de genu mai exista? Dar again e cineva care reuseste sa faca ce probabil multi n-ar fi reusit si anume sa-si dea seama de ce planuieste Light = smart guy. Though, I still love Light and my vote is for him.
EvilCatMitzy
EvilCatMitzy
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 33
Localizare : Bucharest
Inscriere : 06/04/2008

http://www.deadlygorgeousart.cabanova.ro/

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de Byo.Shin Lun Mai 19, 2008 6:47 pm

Cu siguranta il aleg pe L...pentru ca e preferatul meu din tot anime-ul si e un tip genial si e un pic iesit din comun...deci imi place mult.
Light devine foarte enervant pana la urma, chiar daca la inceput era destul de dragut >.<
Byo.Shin
Byo.Shin
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 40
Varsta : 30
Inscriere : 18/05/2008

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de Wendy Dum Mai 25, 2008 2:11 pm

Ciudat,eram sigura ca am scris la acest subiect Suspect
L-am votat pe Lwaliet ,deoarece imi place foarte mult si il consider mult mai destept decat Light din toate punctele de vedere.
Mi-a placut foarte mult sa urmaresc acest serial ,datorita lui ,iar pentru mine el a fost personajul principal.
Wendy
Wendy
FanClub Death Note
FanClub Death Note

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 30
Inscriere : 01/02/2008

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de Ryone Mier Mai 28, 2008 2:13 pm

Am votat L ^^ desi nu am unul favorit.Preferatul meu este Mello.

In primul rand L catedata este chiar prea,prea ciudat XD. Light ajunge la un momendat sa fie chair el un asasin. L este destept,dar si Light este la fel.
Deci deasta nici nu prea stiu sa mai zic,ca ambi mi se par cute and not very cute!Asa si asa,mai bine zis...ca sa intelegeti si voi. Dar am votat L,fiinca imi place cum arata and parca are ceva in plus.Orcuma inceput sa ma streseze L deoarece toti il adimira si zic tot felu de aberati care ii strica si imaginea.
Ryone
Ryone
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 11
Varsta : 29
Inscriere : 28/05/2008

Sus In jos

L sau Light Empty Re: L sau Light

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum